Wstrząs anafilaktyczny u mężczyzny. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Jak informuje portal 112Tychy.pl w środę 28 lipca 2021 r. po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach otrzymał zgłoszenie z prośbą o zabezpieczenie lądowiska dla załogi śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z ukąszeniem mężczyzny przez owada.

Załoga śmigłowca wraz z naziemnym zespołem ratownictwa medycznego zostały wysłany na jedną działek rekreacyjnych przy ul. Jaworowej, gdzie jak się okazało, mężczyzna został ukąszony przez owada.

W wyniku tego ukąszenia doszło u niego do wstrząsu anafilaktycznego i zaczął on mieć problemy z oddychaniem. Na miejsce zadysponowany został zastęp JRG Tychy (GBA).

Śmigłowiec wylądował na parkingu przy ul. Grota - Roweckiego. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany drogą lotniczą do szpitala w Katowicach Ochojcu. Około godziny 15:30 działania zostały zakończone. Informacje oraz zdjęcia pochodzą z portalu 112Tychy.pl.

Wstrząs anafilaktyczny

Wstrząs anafilaktyczny to nagła, uogólniona, szybko postępująca, zagrażająca życiu reakcja, która pojawia się po narażeniu na czynnik lub substancję uczulającą. Lekiem ratującym życie jest adrenalina.