Wstrząs anafilaktyczny u mężczyzny. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Jak informuje portal 112Tychy.pl w środę 28 lipca 2021 r. po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach otrzymał zgłoszenie z prośbą o zabezpieczenie lądowiska dla załogi śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z ukąszeniem mężczyzny przez owada.

Załoga śmigłowca wraz z naziemnym zespołem ratownictwa medycznego zostały wysłany na jedną działek rekreacyjnych przy ul. Jaworowej, gdzie jak się okazało, mężczyzna został ukąszony przez owada.

W wyniku tego ukąszenia doszło u niego do wstrząsu anafilaktycznego i zaczął on mieć problemy z oddychaniem. Na miejsce zadysponowany został zastęp JRG Tychy (GBA).

Śmigłowiec wylądował na parkingu przy ul. Grota - Roweckiego. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany drogą lotniczą do szpitala w Katowicach Ochojcu. Około godziny 15:30 działania zostały zakończone. Informacje oraz zdjęcia pochodzą z portalu 112Tychy.pl.

Wstrząs anafilaktyczny

Wstrząs anafilaktyczny to nagła, uogólniona, szybko postępująca, zagrażająca życiu reakcja, która pojawia się po narażeniu na czynnik lub substancję uczulającą. Lekiem ratującym życie jest adrenalina.

czytaj więcej:

Straż Pożarna

112 przejmie numer alarmowy 998. Czy zmiana ulepszy system?

Pożar hali logistycznej

Pożar terminalu logistycznego w Tychach

3860 1627593697

Nastolatek został porażony prądem. Dotknął sieci trakcyjnej

Akcja profilaktyczna

Sprawdź co się działo w OW Paprocany!

Pożar sklepu w Bieruniu

Pożar sklepu w Bieruniu. Zobacz zdjęcia!

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość w Tychach. Policja apeluje o ostrożność

Potrącenie 11-latka

Potrącenie 11-latka na przejściu dla pieszych