Wszystko, co powinniście wiedzieć o nowej ofercie Kolei Śląskich - SENIOR 60+. Zasady i ceny biletów

Koleje Śląskie stale rozwijają swoją ofertę, i bardzo dobrze! W efekcie pasażerowie mogą korzystać z dodatkowych udogodnień, a także ciekawych zniżek, które uprawniają do zakupu tańszych biletów. Dobrym przykładem jest najnowsza oferta spółki, czyli SENIOR 60+. Na czym ona polega? Wyjaśniamy.

Wszystko co powinniście wiedzieć, o ofercie KŚ - SENIOR 60+

Oferta SENIOR 60+ - na czym polega?

Dobre pytanie. Oferta Kolei Śląskich - SENIOR 60+ kierowana jest do tych osób, które ukończyły 60 lat i nie posiadają innych ustawowych ulg (np. nie nabyły jeszcze praw emerytalnych). I tak rodzi się pytanie, jakie bilety mogą nabyć pasażerowie w ramach oferty? A no:

  • bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę lub „tam i z powrotem”,
  • bilety miesięczne odcinkowe imienne na przejazdy „tam i z powrotem”.

Gdzie zakupić bilet w ramach oferty SENIOR 60+?

Opcji jest kilka. Z jednej strony bilety w ramach oferty SENIOR 60+ można kupić w punktach odprawy lub biletomatach, a także przez elektroniczne kanały sprzedaży. Warto podkreślić, że zakupu biletu można dokonać najwcześniej na 14 dni przed datą planowanego wyjazdu lub przed pierwszym dniem ważności biletu imiennego miesięcznego. Z drugiej strony, bilety w ramach oferty SENIOR 60+ można nabyć bezpośrednio na pokładzie pociągu u drużyny konduktorskiej. Oczywiście wyłącznie w dniu planowanego wyjazdu lub w pierwszym dniu ważności biletu imiennego miesięcznego.

Ile kosztują bilety?

Ceny jednorazowych biletów na przejazdy taborami Kolei Śląskich w ramach oferty SENIOR 60+ rozpoczynają się już od 3,94 zł (3,56 zł – kanały elektroniczne i biletomaty) na trasie do 5 km. W efekcie senior podróżujący na trasie Katowice – Wisła Głębce, który wybierze opcję „tam i z powrotem” może zaoszczędzić prawie 10 zł, oczywiście w stosunku do biletu normalnego.

Podobnie sprawy się mają z biletami imiennymi miesięcznymi, które przydadzą się np. seniorom aktywnym zawodowo. Takim sposobem podróżujący na trasie Gliwice – Katowice – Gliwice (tj. odległość 27 km) koszt biletu wyniesie 192,15 zł (173,86 zł – kanały elektroniczne i biletomaty). Osoby zainteresowane ofertą SENIOR 60+ więcej informacji na jej temat znajdą na oficjalnej stronie Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej i bezpieczniej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER

czytaj więcej:

Historia nie musi być nudna dla młodzieży Przykład Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Historia nie musi być nudna dla młodzieży

KŚ grafika

Koleje Śląskie i oferta specjalna dla Honorowych Dawców Krwi

Wszystko co należy wiedzieć, o zmianach w połączeniach KŚ

Wszystko co należy wiedzieć, o zmianach w połączeniach KŚ

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja!

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

IMG 6018

Koleje Śląskie nagrodzone - V Gala Kultury Bezpieczeństwa

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź