Wtargnięcie na murawę podczas meczu GKS Tychy. 36-latkowi grożą 3 lata więzienia

Mężczyzna, który wtargnął na płytę boiska podczas meczu I ligi usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

GKS Tychy / youtube.com
GKS Tychy

Wtargnięcie na murawę miało miejsce w poniedziałek, 11 kwietnia 2022 r., w trakcie meczu I ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i Górnik Polkowice. Policjanci zatrzymali 36-latka, który wtargnął na boisko, przez co teraz usłyszał zarzuty. – W myśl ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, jego zachowanie było przestępstwem, zagrożonym nawet 3 lat więzienia – informują policjanci.

Piłkarze GKS Tychy zremisowali z wynikiem 1:1. W pierwszej połowie bramkę zdobył Rafał Karmelita, po przerwie dla tyszan strzelił Nemanja Nedić. Na trybunach zasiadło 1628 widzów. Był to zamykający mecz 27. Kolejki Fortuny 1 Ligi.

Policja przypomina także, że osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych. – Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakazy wstępu na imprezy masowe – dodają mundurowi.