Wybuch gazu w Tychach przy ul. Darwina. Kilkanaście osób poszkodowanych. Na miejscu trwają czynności służb

Bardzo przykry początek drugiego dnia świąt wielkanocnych. W bloku przy ulicy Darwina w Tychach doszło do wybuchu gazu. ,,Na miejscu działają liczne siły i środki" - informowały Tyskie Służby Ratownicze. Siedem osób trafiło do szpitala, w tym jedna w stanie bardzo ciężkim.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 1 kwietnia 2024 r. w Tychach przy ul. Darwina, nieopodal Urzędu Miasta.. W sześciokondygnacyjnym budynku wielorodzinnym z lat 60. doszło do wybuchu gazu. Poszkodowanych jest co najmniej kilkanaście osób.

W wyniku eksplozji częściowemu zniszczeniu uległo 5 kondygnacji budynku. Siła wybuchu była tak duża, że elementy konstrukcyjne i wyposażenie mieszkań
porozrzucane zostały na odległość kilkudziesięciu metrów.

Na miejscu w godzinach popołudniowych pracowało dalej wiele zastępów strażaków, ratowników medycznych oraz policjanci - pod gruzami na szczęście nie znaleziono już nikogo. Rannym udzielono pomocy medycznej, część osób zostanie przetransportowana do szpitala. Służby zabezpieczają teren, a 23 osoby ewakuowane z budynku mogło skorzystać ze specjalnych autobusów jako tymczasowgo schronienia.

Jak relacjonują internauci, huk wybuchu było słychać nawet w odległości kilku kilometrów; mieszkańcy bloku mówią, że siła eksplozji wyginała nawet metalowe drzwi antywłamaniowe. Frontowa ściana bloku w klatce numer 6 została wypchnięta na zewnątrz.

Z informacji służb wynika, że w zdarzeniu ucierpiało kilkanaście osób, które zostały ranne - część z nich ciężko. Do szpitala trafiła też dwója dzieci (4 i 8 lat), - ich stan jest dobry. Najciężej poszkodowany został 23-latek z lokalu, w którym doszło do wybuchu; przebywa na OIOM w Katowicach-Ochojcu.

Funkcjonariusze ABW

Może Cię zainteresować:

Macki Rosji w Tychach. Akcja ABW przeciwko europejskiej siatce szpiegowskiej

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/03/2024

Zlodzieje kaloryfery katowice 01

Może Cię zainteresować:

Kradli kaloryfery i sklepowym wózkiem wieźli do skupu złomu. Takie rzeczy w Katowicach!

Autor: Katarzyna Pachelska

29/03/2024

Wlamanie dabrowa gornicza 1

Może Cię zainteresować:

Włamanie w Dąbrowie Górniczej. Policja zatrzymała sprawców. Ukradli sejf z pieniędzmi i spektrometr o łącznej wartości prawie 200 tys. zł

Autor: Redakcja

29/03/2024