Wycięto drzewa przy ul. Burschego. Miasto wprowadza ITS

Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Andersa i Burschego. MZUiM Tychy już wcześniej informował, że dojdzie do wycinki drzew, które kolidują z projektem przebudowy.

Przy ulicy Burschego w Tychach doszło do wycinki szpaleru tui. Drzewa kolidowały z projektem przebudowy skrzyżowania.

Rekompensata przyrodnicza

Przed rozpoczęciem prac w rejonie skrzyżowania ulic Andersa i Burschego MZUiM Tychy informował: „By móc przeprowadzić powyższe prace, konieczna jest wycinka kolidujących z projektem 4 drzew oraz szpaleru tuj, które rosną wzdłuż ulicy Burschego. Jak zapewnia MZUiM, projektanci każdorazowo starają się wypracować kompromis między wymogami bezpieczeństwa ruchu a potrzebą zachowania drzew; niestety, nie zawsze to się udaje. Co ważne, w ramach rekompensaty przyrodniczej, przewidziano nasadzenia zastępcze - 30 sztuk drzew.”

Przebudowa skrzyżowania

Wyłączenie spowodowane jest gruntowną przebudową skrzyżowania - wyjaśnia Arkadiusz Bąk, z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - W pierwszej kolejności stara nawierzchnia zostanie rozebrana, a także przebudujemy kolidujące z projektem sieci. Będziemy prowadzić nasilone prace ziemne, zejdziemy w dolne warstwy nawierzchni i wymieniamy całą konstrukcje dogi. Po przebudowie skrzyżowanie zyska nową geometrię, zmodyfikujemy łuki, poszerzymy ul. Burschego o dodatkowy pas ruchu oraz ustawimy nową sygnalizację świetlną, która będzie włączona do systemu sterowania ruchem. Wszystkie te działania prowadzone są w celu zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy płynności ruchu.

Prace drogowe w mieście i prośba o cierpliwość

Mieszkańcy zwracają uwagę, że obecnie ciężko wskazać, w której części miasta nie prowadzi się żadnych prac drogowych. Obwiniają też zarządców miasta o to, że prace drogowe są prowadzone równocześnie w wielu miejscach co przyczynia się do utrudnień w poruszaniu się samochodem po mieście. Jednak i na te skargi Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach ma odpowiedź „Wchodzimy w najbardziej newralgiczny zakres prac, który będzie generował utrudnienia w ruchu. Ich nie da się uniknąć" - mówi Agnieszka Kijas, rzeczniczka MZUiM Tychy. - "Kierowców przepraszamy i jednocześnie prosimy o cierpliwość, o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Pamiętajmy, że z chwilą, gdy inwestycja się zakończy, a przejazd przez miasto będzie bezpieczniejszy i sprawniejszy, te wszystkie niedogodności zostaną nam zrekompensowane."

czytaj więcej:

Drzewa przy ul. Burschego

Przy ul. Burschego w Tychach zostaną wycięte drzewa

Zniszczony korzeń przy ul. Cyganerii

TZUK wyraził niepokój co do działalności MZUiM Tychy!

In 20210616 123427639

Kolejne skrzyżowanie będzie nieprzejezdne

Markus spiske 3 IE Od Mr Sf U8 unsplash

Rowerem „pod prąd” i inne udogodnienia dla rowerzystów

Pierwszy taki dach na tyskiej instytucji

Pierwszy taki dach na tyskiej szkole!

Prowadzone roboty drogowe na ul. Bałuckiego

Przebudowa kolejnej tyskiej drogi

ul. Strefowa

Drogi na terenach przemysłowych zostaną naprawione