Wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych! Podawał się za pracownika banku

Tyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wyłudzeniu jakiego dopuścił się nieznany sprawca podający się za pracownika banku. Poszkodowane zostały dwie tyszanki.

Jonas leupe o0 A5 Bp Hxzi U unsplash

19 sierpnia 2021 r. około 18:00 na Komendę Miejską w Tychach wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez nieznanego sprawcę, który telefonicznie podawał się za pracownika banku.

Jak informują policjanci nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wyłudził na szkodę poszkodowanych 38-letniej tyszanki i 73-letniej tyszanki odpowiednio 4985 złotych i 30 tys. złotych!

Sprawę wyjaśniają tyscy policjanci.

Policja przypomina

Niestety mimo wielu apeli do społeczeństwa, wciąż zdarzają się sytuacje wyłudzania pieniędzy, bądź próby wyłudzeń przez osoby podszywające się m.in. pod funkcjonariuszy Policji czy też pracowników banków. Przypominamy: policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy ani nie angażują postronnych osób do przeprowadzania „akcji” policyjnych. Tak samo w przypadku telefonów od rzekomych pracowników banków, jeżeli nie jesteśmy pewni kto siedzi po drugiej stronie słuchawki, mamy prawo domagać się potwierdzenia tożsamości drugiej osoby. To mechanizm działania oszustów, dlatego w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby oszustwa jak najszybciej poinformujmy Policję o zaistniałej sytuacji.