Wypadek w kopalni Ziemowit. Doszło do wykolejenia podziemnej kolejki. Aż 6 osób poszkodowanych

Do bardzo groźnego wypadku doszło w czwartek, 10 lutego wieczorem na terenie należącej do PGG kopalni KWK Piast Ziemowit. 500 metrów pod ziemią wykoleiła się kopalniana kolejka. 6 osób zostało poszkodowanych.

Lendziny

Wypadek w kopalni PGG KWK Piast Ziemowit w Lędzinach. Aż 6 pracowników odniosło obrażenia po tym jak w czwartek wieczorem 500 metrów pod ziemią, podczas przejazdu podziemnym szybem, doszło do wykolejenia się trzech wagoników kolejki. Na szczęście wagony wypadły jedynie z torów, ale się nie przewróciły. Dzięki temu nie doszło do tragedii. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala w Tychach na obserwacje.

Ostatecznie, jak przekazał rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski, skończyło się na niegroźnych potłuczeniach i otarciach.

Kolejny wstrząs w Mysłowicach

Rzecznik PGG przekazał również, że 10 lutego na terenie kopalni Mysłowice-Wesoła miał miejsce ponowny wstrząs, podobny do tego, który mieszkańcy aglomeracji dość mocno odczuli w poniedziałek. Wczorajszy wstrząs również był mocno, a jego magnituda wyniosła ponad 2,7 w skali Richtera. Miał on miejsce dokładnie w tym samym miejscu, co w poniedziałek. Na szczęście nikt nie ucierpiał, bo obszar o którym mowa chwilowo wyłączony jest z eksploatacji.

CZYTAJ TAKŻE: