Wyróżnienie dla realizacji projektu na Paprocanach. Tyski obiekt w pierwszej piątce!

Przystań kajakowa na Paprocanach projektu pracowni architektonicznej RS+ Robert Skitek znalazła się w pierwszej piątce realizacji wyróżnionych w Nagrodzie Architektonicznej Polityki. Wyróżnienie w imieniu miasta odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka.

Po raz 10. tygodnik Polityka wybrał laureata Nagrody Architektonicznej POLITYKI. Tym razem główną nagrodę otrzymała realizacja pawilonu Edukacyjnego „Kamień” w Warszawie. Swój udział w konkursie brał też projekt przystani kajakowej na Paprocanach w Tychach. Przystań znalazła się w finałowej piątce wyróżnionych realizacji architektonicznych w Polsce.

Organizatorzy stwierdzili, że przystań w Tychach urzeka konsekwencją w budowaniu związków miasta z jeziorem. Jury zauważyło również, że realizacje z finałowej piątki łączy jedno:

Zamiast od pierwszego dnia po otwarciu tętnić życiem, musiały przejść przez czyściec izolacji, ograniczeń sanitarnych, urzędowych wykluczeń. Ich prawdziwy czas dopiero nadchodzi. – Członkini jury Bogna Świątkowska

Nie pierwszy raz tyska przystań kajakowa MOSM projektu RS+ Robert Skitek została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie. Kolejne wyróżnienie projekt zdobył chociażby w Plebiscycie Polska Architektura XXL.

Koszt budowy przystani kajakowej wyniósł ok. 10 mln złotych.