Wystawa malarstwa Edwarda Dwurnika w Tichauer Art Gallery w Tychach

Wystawa "Dwurnik u Tichauera" trwa w Tichauer Art Gallery w Tychach. Na wystawie prezentowanych jest ponad 250 prac: obrazy, rysunki, akwarele, grafiki, kolaże. To zacny zbiór, pozwalający wyrobić sobie własną opinię o tym, co sprawiło, że Dwurnik stał się jednym z najważniejszych i najpopularniejszych polskich malarzy współczesnych.

Edward Dwurnik to z pewnością jedna z tych osób, które znacząco wpłynęły na współczesne malarstwo polskie i zagraniczne. Artysta stworzył kilka tysięcy obrazów, które zyskały popularność nie tylko w Polsce.

Zainspirowany Nikiforem Krynickim, przejął od niego dosadny realizm, groteskowość i antyestetyzm. Edward Dwurnik przedstawiał świat tak, jak go widział. Zwodził w swojej sztuce. Zawoalowuje bardziej niż można by sądzić. Potrafił namalować niemalże wszystko. W jego pracach dostrzec można bardzo wiele szczegółów. Artysta lubował się w pokazywaniu miejskich pejzaży, lecz nie trzymał się zasady odzwierciedlania w sposób identyczny tego, co w rzeczywistości. Dlatego w jego obrazach zachodziły pewne zmiany autorskie – chciał tym samym podkreślić znaczenie poszczególnych elementów, np. ludzi czy konkretnych miejsc.

Wystawę będzie można oglądać do 25 czerwca 2023 r.

Godziny otwarcia Tichauer Art Gallery:
Dni powszednie - 12.00 - 21.00, Piątki i weekendy - 9.00 - 21.00.

AUKSO

Może Cię zainteresować:

AUKSO nominowane do trzech Fryderyków. Prestiżowe wyróżnienie tyskiej orkiestry kameralnej

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/03/2023

Galeria kwiatowa tychy 2

Może Cię zainteresować:

Budowa Galerii Kwiatowej w Tychach. Na terenie giełdy kwiatowej powstają nowoczesne pawilony

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/03/2023