Wzięli odwet za zawodowców. Wolves Tychy mistrzem Polski w amatorskim hokeju na lodzie

Coś na otarcie łez dla tyskich fanów hokeja na lodzie. Drużyna Wolves Tychy rozgromiła w finale drużynę z Katowic; amatorscy sportowcy „pomścili” tym samym zawodową tyską ekipę, która w tegorocznym finale PHL przegrała z kretesem z katowickim GKS-em.

W niedzielę (16 kwietnia) na Stadionie Zimowym w Tychach rozegrany został finał czterodniowych XX Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie. Po tytuł sięgnęła jedna z dwóch uczestniczących w turnieju lokalnych ekip. Wolves Tychy rozgromili ADH Naprzód Janów aż 9:0, trzy bramki zaliczył Eryk Derkowski.

W ćwierćfinale Wilki wyeliminowały drugą tyską drużynę - Tychy Knights (1:2). Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyli Wojownicy Oświęcim pokonując Sopocki Klub Hokejowy Mad Dogs 5:2.

W turnieju uczestniczyły głównie drużyny z miast reprezentowanych w profesjonalnej Polskiej Hokej Lidze; oprócz wspomnianych drużyn mecze rozegrały HC Krynickie Diabły, Dragons Gdańsk, AKH Unia Oświęcim, Marvins Oliwa Hockey Team, Szerszenie Oświęcim, GKH Gdynia, ADH Polonia Bytom, Cracovia Amatorzy, AKH Zagłębie Sosnowiec, TH Goldwell Gdańsk oraz Vikings Oświęcim.

Gks tychy unia hokej 22 03 2023 1

Może Cię zainteresować:

"Tychy się bawią i finał mają". Po morderczym boju hokeiści GKS wchodzą do finału PHL 2022/23

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/03/2023

Hokejowa gieksa

Hokejowa GieKSa obroniła tytuł mistrza Polski. Seria z GKS-em Tychy zakończyła się wynikiem 4:0

Autor: Arkadiusz Nauka