Wzrost cen biletów na Krytą Pływalnię w Tychach. Rosną koszty utrzymania

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach informuje, że od 1 marca 2022 r., wzrosną ceny biletów za wstęp do Krytej Pływalni. Ma to związek z rosnącymi kosztami utrzymania.

Unsplash.com
Wzrost cen biletów Tychy

Do 1 marca 2022 r. jedna godzina kosztowała 8 złotych, po zmianie będzie to 12 złotych. W przypadku ulgowego biletu było 5 złotych, będzie 7,50 złotych. Konieczność podwyżek pracownicy argumentują rosnącymi kosztami utrzymania, na które składają się między innymi:

  • obsługa
  • prace bieżące
  • chemia basenowa
  • zużycie mediów
– Podobnie jak w innych obiektach basenowych w Polsce, nasza pływalnia także odnotowuje wzrost kosztów mediów – energia elektryczna wzrosła o 47 %, chemia basenowa o ok. 50 %, co bezpośrednio przekłada się na zwiększone wydatki związane z utrzymaniem obiektu – mówi dla samorządowego portalu Tychy.pl Tomasz Szelec, kierownik Krytej Pływalni w Tychach.

Według kierownika Krytej Pływalni tyski obiekt jest jednym z najtańszych obiektów takiej użyteczności w Polsce i nawet mimo podwyżek, taki zostanie. Dalej ma obowiązywać ulga 50% w dni robocze od 6.00 do 7.00. Ostatnia podwyżka cen była w 2011 roku.