Jubileuszowa Industriada w Tyskich Browarach Książęcych

W tym roku Industriada - święto Szlaku Zabytków Techniki - obchodzi swoje piętnaste urodziny. Jedyny tyski obiekt na szlaku, jakim jest zabytkowy browar, zaprasza 1 czerwca na fetowanie śląskiego dziedzictwa przemysłowego w piwnym klimacie.

Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych proponuje tego dnia gościom „podróż przez historię, smak i kulturę” i najwięcej atrakcji w dotychczasowej historii imprezy. Sztandarowym punktem jest wycieczka po zabytkowych i działających podwojach browaru, która będzie prowadzona także w wersji po śląsku (wycieczki po polsku od 10 do 19, po śląsku - od 14 do 18; obowiązuje rezerwacja).

Industriada 2024 w Tychach - atrakcje rodzinneIndustriada w Tyskich Browarach Książęcych rozpisana jest na godziny od 10 do 24. Już przed południem rozpocznie się piknik w formie grilla. O 12 rozpocznie się wspominkowy występ, a od 13 do 16 dzieciaki zabawią się ze „słowiańskim kotłem”; do 16 będą także wyświetlane historyczne zdjęcia Browarów Książęcych. O 16 przyjdzie pora na tort na 15-lecie Industriady.

Industriada 2024 w Tychach - gwoździe programu


Dorośli będą mieli okazję podegustować warzone w Tychach piwa różnych rodzajów zestawione z odpowiednimi daniami (od 12 do 18 - rezerwacja). O 15 będzie również okazja wysłuchać godzinnego wykładu o browarnictwie. Gościem specjalnym będzie kultowy śląski showman Krzysztof Hanke, który wystąpi o 20 z autorskim programem. Po jego występie imprezę zakończy trwająca do północy zabawa taneczna.

Święto jest inicjatywą samorządu województwa śląskiego. Więcej informacji o XV edycji Industriady w Tychach i poza nimi dostępne są w poświęconym imprezie serwisie.

Klub golfowy w Tychach

Może Cię zainteresować:

A może golf? W Tychach latem jest za darmo i dla wszystkich

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/05/2024

MCK Tychy

Może Cię zainteresować:

Repertuar tyskiego kina plenerowego na lato 2024

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/05/2024

XIII Tyski Festiwal Performance

Może Cię zainteresować:

13. Tyski Festiwal Performance: trzy dni artystycznych "remiksów"

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/05/2024