Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w Bieruniu. 31-latowi grozi dożywocie

Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu poinformowała o zatrzymaniu 31-latka, którego policjanci zatrzymali bezpośrednio po dokonaniu zbrodni. Okazuje się, że mężczyzna był już karany.

KPP Bieruń
Zabójstwo w Bieruniu

Do zdarzenia doszło 8 lutego w Bieruniu Nowym. Oficer dyżurny bieruńskiej komendy chwilę po godzinie 23.00 otrzymał informację, że na jednej z prywatnych posesji ma leżeć zakrwawiony i nieprzytomny mężczyzna. Na miejsce wysłano służby ratownicze. Niestety pomimo udzielenia przez policjantów pierwszej pomocy, a następnie reanimacji mężczyzny przez ratowników medycznych nie udało się go uratować.

Policjanci zatrzymali znajdujących się w domu trzech mężczyzn i kobietę, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Wszyscy byli nietrzeźwi. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, do rana pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, wykonując między innymi oględziny i zabezpieczając ślady.

Bieruński recydywista z zarzutem zabójstwa

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie jednemu z zatrzymanych zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Okazuje się, że 31 latek był już wcześniej karany i odbywał kary pozbawienia wolności, między innymi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Tychach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

czytaj więcej:

Policja

Bieruńscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 51-latka

Niu niu 5 Hz Ot V F Slw unsplash

Nie miał maseczki. Był poszukiwany

Interwencja bieruńskiej policji 22 sierpnia 2023

Dwulatek chodził po ulicy w pieluszce, matka z 3,5 promila

Zaginiony Bogdan Cisoń z Imielina

Zaginął 61-latek. Miesiące temu wyszedł "szukać pracy"

Latająca karetka śmigłowiec LPR

Bojszowy. Samochód przygniótł człowieka

Ponad 100-letnia broń trafiła do Tychów

Ponad 100-letnia broń w tyskim muzeum

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego