Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w Bieruniu. 31-latowi grozi dożywocie

Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu poinformowała o zatrzymaniu 31-latka, którego policjanci zatrzymali bezpośrednio po dokonaniu zbrodni. Okazuje się, że mężczyzna był już karany.

KPP Bieruń
Zabójstwo w Bieruniu

Do zdarzenia doszło 8 lutego w Bieruniu Nowym. Oficer dyżurny bieruńskiej komendy chwilę po godzinie 23.00 otrzymał informację, że na jednej z prywatnych posesji ma leżeć zakrwawiony i nieprzytomny mężczyzna. Na miejsce wysłano służby ratownicze. Niestety pomimo udzielenia przez policjantów pierwszej pomocy, a następnie reanimacji mężczyzny przez ratowników medycznych nie udało się go uratować.

Policjanci zatrzymali znajdujących się w domu trzech mężczyzn i kobietę, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Wszyscy byli nietrzeźwi. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, do rana pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, wykonując między innymi oględziny i zabezpieczając ślady.

Bieruński recydywista z zarzutem zabójstwa

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie jednemu z zatrzymanych zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Okazuje się, że 31 latek był już wcześniej karany i odbywał kary pozbawienia wolności, między innymi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Tychach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

czytaj więcej:

Policja

Bieruńscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 51-latka

Niu niu 5 Hz Ot V F Slw unsplash

Nie miał maseczki. Był poszukiwany

Drogówka tychy 22 02 2023

Szokujące wyniki ostatniej kampanii drogówki

Ładowarka, Lędziny

Jechał potężną ładowarką przez miasto, przeganiając auta

62 692236

Wpadł przez brak maseczki

Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

25-latek sprawcą fałszywego alarmu bombowego!

Zatrzymanie oszusta

Poszukiwany listem gończym zatrzymany!