Zabrał z komisu audi i uciekał nim aż wylądował...w stodole. Szalony poscig przez okolice Pszczyny

Kierowcę samochodu, który gnał skradzionym audi przez trzy powiaty, zatrzymali 11 stycznia 2023 r. policjanci z powiatu pszczyńskiego. 31-latek początkowo uciekał skradzionym pojazdem, a później pieszo. Broniąc się przed zatrzymaniem, rzucił w policjanta siekierą.

Śląska Policja
Policja 112

11 stycznia tuż po godzinie 14 właściciel jednego z okolicznych komisów samochodowych zgłosił, że klient któremu wydano kluczyki celem oględzin pojazdu ukradł go i odjeżdża w kierunku Pawłowic pod Pszczyną. Mężczyzna sam ruszył też za sprawcą i podawał mundurowym kierunek, w którym uciekał.

Desperacka ucieczka do stodoły

Dyżurny komisariatu w Pawłowicach powiadomił kolegów z okolicznych miejscowości, a do pościgu skierował lokalny patrol. Kierowca pędził w kierunku Żor, a następnie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Do pościgu włączyły się dodatkowe patrole z Pawłowic i Żor. Policjanci szybko ustalili dalszy kierunek ucieczki i ruszyli za mężczyzną. Gdy zauważyli zbiega na poddaszu stodoły, otoczyli posesję.

Mężczyzna był mocno pobudzony - wyłamywał deski ze stodoły, by się bronić. Gdy zauważył, że jeden z mundurowych wchodzi po drabinie do góry, wpadł w szał i zaczął rzucać w jego stronę wyrwanymi deskami, a także leżącą na poddaszu stodoły siekierą. Policjant, aby uniknąć uderzenia, wykonał unik, a następnie stracił równowagę i spadł z drabiny. W tym czasie mundurowi zawęzili miejsce wokół sprawcy, uniemożliwiając mu dalszą ucieczkę. Mężczyzna nie mając już żadnych szans, zeskoczył na zewnątrz, na trawnik, gdzie natychmiast został zatrzymany.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim środki stymulujące. Stróże prawa podejrzewając, że 31-latek kierował pod wpływem środków odurzających, wykonali badanie testerem, które wstępnie potwierdziło ich przypuszczenia.

"Stały klient" przeholował

Zatrzymany złodziej jest znany policjantom - był już notowany za kradzież rozbójniczą, rozbój, podrabianie dokumentów a także posiadanie środków odurzających. Teraz odpowie za kradzież pojazdu, kierowanie skradzionym pojazdem znajdując się pod wpływem środków odurzających, posiadanie przy sobie środków i naruszenie nietykalności policjantów przy użyciu desek i siekiery.

Śląska Policja/ak

Kajdanki

Może Cię zainteresować:

Uciekał ze sklepu z koszykiem i wbiegł prosto na policjanta. Zatrzymanie po służbie pod Pszczyną

Autor: Redakcja

12/01/2023

Pszczyna Policja 9.1.2023 kajdanki akta

Może Cię zainteresować:

Pszczyna: narkokurier zatrzymany. Popełnił drobne wykroczenie drogowe, wioząc znaczną ilość amfetaminy

Autor: Redakcja

09/01/2023