Zakończył się I etap Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Więcej pomysłów niż rok temu!

Tyski urząd miasta poinformował o zakończeniu I etapu Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Mieszkańcy złożyli 197 formularzy. Wnioski trafią teraz pod ocenę formalną i merytoryczną.

Radosław Kaźmierczak
Plac Baczyńskiego Tychy

Zakończyło się zbieranie pomysłów na nowe inwestycje w ramach 9 edycji Budżetu Obywatelskiego. Tyszanie złożyli 149 wniosków rejonowych i 48 ogólnomiejskich.

– Mieszkańcy najczęściej wnioskują o poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z infrastruktury miejskiej. Nie zabrakło też wniosków dotyczących nasadzeń zieleni. Pojawiło się również kilka projektów dotyczących placów zabaw i możliwości wspólnego spędzenia czasu na nich – mówią tyscy urzędnicy.

Ze wstępnej analizy wniosków wynika, że pomysły tyszan obejmują inwestycje związane z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Jak informują urzędnicy dużą grupę wniosków stanowią projekty kulturalne, takie jak:

  • cykle animacji dla dzieci,
  • festyny,
  • półkolonie,
  • spotkania autorskie,
  • zajęcia z rękodzieła.

Niektóre osoby wnioskowało również o zajęcia sportowe, mające na celu poprawę kondycji mieszkańców. Były to wnioski o: aerobik, zumbę oraz utworzenie infrastruktury do uprawiania wspinaczki.

Siedem wniosków więcej niż w 2021 roku

– Serdecznie dziękujemy autorom za każdy złożony projekt oraz wszystkim mieszkańcom za poparcie projektów na formularzach. Wniosków jest więcej niż w zeszłym roku, kiedy to złożono ich 190 – mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Urząd Miasta Tychy informuje, że od 22 marca do 23 czerwca 2022 roku wnioski będą sprawdzane pod względem formalnym i merytorycznym, będzie to także czas na spotkania z mieszkańcami. Promocja projektów zaplanowana jest od 20 lipca do 19 września 2022 roku. Głosowanie odbędzie się w terminie 9 – 19 września 2022 roku. Każdy mieszkaniec Tychów niezależnie od wieku może wziąć udział w głosowaniu i zdecydować, które projekty mają zostać zrealizowane w następnym roku. Lista wygranych projektów zostanie opublikowana na stronie razemtychy.pl do 7 października 2022 roku.

czytaj więcej:

BO 2022

BO 2022 - Lista wygranych projektów!

Boisko Konecznego Tychy

Nowe boisko przy ul. Konecznego w Tychach

Razem tychy xd

Tyski Budżet Obywatelski. Znamy najciekawsze...

Urząd Miasta Tychy

Sprawdź, jak załatwisz urzędowe sprawy!

Wystawa na bieruńskim rynku

Bieruńscy radni uczcili 40. rocznicę strajku

Modernizacja zajezdni PKM Tychy

Zmiany w rozkładzie jazdy ZTM

Tychy stawy

Odłów ryb i spuszczanie wody ze stawów w Tychach