Zakupowe szaleństwo w Gemini Park Tychy. Jeden sklep był szczególnie oblegany

Pierwszy weekend po zakończonych we wtorek, 4 maja 2021, ograniczeniach w handlu pokazał jak bardzo tyszanie tęsknili za możliwością zrobienia zakupów w sklepach.

We wtorek (4.05) rząd zniósł obostrzenia związane z ograniczeniem działalności sklepów w galeriach handlowych oraz sklepów wielkopowierzchniowych, w tym budowlanych i meblowych.

W całej Polsce galerie handlowe oraz wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe przeżywały prawdziwe oblężenie. Już po pierwszych dniach od zniesienia ograniczeń można było zauważyć w nich wzmożony ruch. Jednak dopiero piątek, a szczególnie sobota przyniosły ze sobą tłumy chętnych na zrobienie zakupów.

Nie inaczej było w Tychach. Nadzwyczajną popularnością cieszył się sklep HalfPrice - Nowy marka Grupy CCC w Gemini Park Brak miejsc parkingowych. Półgodzinne kolejki. To tylko kilka przykładów na ogromne zainteresowanie tyszan ponownym otwarciem sklepów.

Przypominamy, że wybierając się na zakupy, należy pamiętać o obowiązku noszenia maseczek ochronnych, które zasłaniają usta i nos.
Trzeba również pamiętać o limitach osób przebywających w budynku:

  • jedna osoba na 15 m kw. w sklepach o powierzchni do 100 m kw.
  • jedna osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.