Zamiast Jarmarku – Świąteczna Baza Rzemieślników. Dołącz, jeśli jesteś twórcą.

Jak wiadomo, z powodu pandemii koronawirusa nie będzie w tym roku w Tychach świątecznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Rzemieślnicy tworzący świąteczne rękodzieło i inne produkty mogą jednak dołączyć do Świątecznej Bazy Rzemieślników online.

Jarmark

Z uwagi na brak możliwości zaprezentowania swoich dzieł na corocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, Urząd Miasta Tychy zachęca wszystkich lokalnych producentów rzemieślniczych wyrobów do zapisania się do Świątecznej Bazy Rzemieślników. To okazja do tego, aby zaprezentować swoje dzieła online, w innej formule niż co roku.

Platforma jest dla mieszkańców Tychów okazją do kupna prezentów na święta oraz zapoznania się z ofertą regionalnych wyrobów. To również alternatywa dla corocznych spotkań na jarmarku i okazja do wsparcia lokalnych producentów. Baza rzemieślników dostępna będzie zarówno na stronie internetowej, jak i poprzez aplikację Treespot.

Twórcy bazy serdecznie zapraszają wszystkich lokalnych producentów do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Do bazy można dołączyć wypełniając ankietę. Jest to krótki formularz, w którym należy wybrać kategorię (prezenty, dekoracje, gastronomia) i opisać w kilku słowach specyfikę produktów, które dany sprzedawca oferuje. Ankieta dostępna jest na stronie Urzędu Miasta, pod tym linkiem.

Z powodu pandemii wiele wydarzeń i codziennych aktywności przenosi się do Internetu. Z uwagi na zamknięcie placówek kulturalnych, większość wydarzeń również została przeniesiona do sieci. Krótki przegląd wydarzeń kulturalnych, które oferowane są w formie online znajduje się tutaj.