Zamieszkaj w Tychach! Sprawdź, jakie są zalety tego rozwiązania

Tychy to 130-tysięczne miasto na Górnym Śląsku. Może się pochwalić licznymi atrakcjami oraz ciekawą infrastrukturą. Ale to, co z pewnością wiele osób zaskoczy, to parki. Zajmują one dużą powierzchnię miasta, choć miejscowość jest typowo przemysłowym ośrodkiem. Czy to jedyne zalety Tychów? Sprawdź, dlaczego warto zamieszkać w samym sercu Śląska.

Zamieszkaj w tychach sprawdz jakie sa zalety tego rozwiazania

Zieleń i mnogość plenerów

Tychy, wbrew obiegowej opinii, nie są wcale czarnym, węglowym miastem. Znajdują się w nim liczne parki, skwery i historyczne lasy książąt pszczyńskich. Zajmują one połowę z blisko 82 km2 powierzchni miasta. Łatwo więc policzyć, że na jednego mieszkańca Tychów przypada 172 m2 terenów zielonych i 7,2 m2 zieleni miejskiej. Ponadto Tychy znajdują się w pobliżu Jeziora Paprocańskiego i wielu stawów. To atuty, z którymi ciężko dyskutować. Szczególnie że w dużych miastach Polski największym problemem jest wszechobecny beton. Liczne ścieżki rowerowe, leśne trakty oraz place zabaw dla dzieci sprawiają, że mieszkańcy miasta mogą tu wypocząć w każdym momencie dnia i o każdej porze roku.

Nowe inwestycje mieszkaniowe

W Tychach nie brakuje też nowych inwestycji mieszkaniowych. Developerzy oferują kupującym niskie, 3-kondygnacyjne budynki z mieszkaniami o powierzchni od 30 do 70 m2 z balkonami lub tarasami na nowopowstającym osiedlu Brzoskwiniowym. Duże, przestronne wnętrza znajdziesz również na osiedlu Murapol. To nowoczesna inwestycja powstająca przy głównej arterii miasta. Znajdziesz tam lokale 1, 2, 3, 4-pokojowe o powierzchni od 27 do 72 m². W pobliżu znajdować będą się żłobek, przedszkola i szkoły podstawowe, a także przystanek autobusowy, Park Jaworek i Park Rodzinny bł. Karoliny z Tężnią Solankową. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Jeżeli więc szukasz mieszkania idealnie dopasowane do potrzeb Twojej rodziny, sprawdź oferty na https://www.morizon.pl/nowe-mieszkania/tychy/.

Nowe inwestycje mieszkaniowe

Ceny mieszkań nie są wygórowane

Co prawda Tychy to jedno z większych miast w województwie, ale z pewnością za mieszkanie zapłacisz tam mniej niż np. w Katowicach czy Sosnowcu. Cena za metr kwadratowy mieszkania w Tychach to około 7 500 zł. W Katowicach średnia ta jest wyższa o około 6%. Najdroższe mieszkania w Tychach znajdują się w dzielnicy Żwaków (8 500 zł/m2), a najtańsze przy al. Marszałka Piłsudskiego (6 400 zł/m2). Zatem przeciętna wartość mieszkania o powierzchni ok. 50 m2 nie powinna przekroczyć 380 000 zł.

Najniższe bezrobocie w województwie

Tychy mogą pochwalić się najniższym bezrobociem w całym województwie śląskim. Na koniec marca 2022 roku stopa bezrobocia dla tego miasta wynosiła jedynie 1,9%, zaś w całym województwie 4,2%. W mieście znajdziesz zatrudnienie w fabryce Fiata, Tyskich Browarach Książęcych, firmach produkujących żywność czy licznych przedsiębiorstwach znajdujących się na terenie Tyskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie zatrudnienie znajduje tam około 11 tysięcy osób.

Dobra komunikacja z innymi miastami nie tylko na Śląsku

Przez miasto Tychy przebiega droga krajowa 86, która łączy je z Katowicami. Odległość między miastami to zaledwie 20 km. Ale z Tych blisko jest też do Mysłowic, Mikołowa oraz Pszczyny. W niecałą godzinę dojedziesz też drogą DK1 do Bielska-Białej, a autostradą A4 do Krakowa. Z Tychów możesz wygodnie podróżować pociągiem do Żywca, Katowic, Raciborza, Sosnowca, a nawet do Warszawy. Autobusem z kolei szybko dostaniesz się do Poznania, Bydgoszczy czy Gdańska.

Swoje wymarzone mieszkanie w Tychach znajdziesz, klikając TUTAJ. Poznaj najciekawszą ofertę developerów.