Zarabiali na cudzej prostytucji. Działali na Śląsku w tym w Tychach

Policjanci z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach ponownie wpadli na trop grup przestępczych, zajmujących się ułatwianiem, organizowaniem i czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji, praniem brudnych pieniędzy pochodzących właśnie z tego procederu i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Od września 2020 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanych grup przestępczych, zajmujących się m. in. organizacją i czerpaniem korzyści majątkowych z uprawniania prostytucji przez inne osoby. Sprawcy działali w wielu miastach województwa śląskiego. Cztery osoby zatrzymane w maju zostały już tymczasowo aresztowane. Teraz kryminalni zatrzymali kolejne 5 osób, które usłyszały prokuratorskie zarzuty.

Klub nocny w Tychach

Jeden z wątków sprawy, dotyczący prowadzenia klubu nocnego w Tychach, policjanci zrealizowali w maju, zatrzymując wtedy cztery osoby. Trzy kobiety i mężczyzna zostali wtedy tymczasowo aresztowani.

Dalsze działania kryminalnych doprowadziły do zebrania dowodów, pozwalających na zatrzymanie i przedstawienie podobnych zarzutów kolejnym pięciu osobom – dwóm kobietom i trzem mężczyznom w wieku od 18 do 51 lat.

Kilkadziesiąt porcji narkotyków!

W trakcie przeszukania jednej z zatrzymanych kobiet, policjanci znaleźli w jej torebce pistolet gazowy, na którego posiadanie nie miała ona wymaganego pozwolenia. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych kryminalni zabezpieczyli również kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków.

Po doprowadzeniu do prokuratury, wobec dwóch podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Natomiast w stosunku do trzech podejrzanych skierowano wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, które następnie zostały uwzględnione przez sąd.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach.