Zastępca Prezydenta Tychów poparł oświadczenie samorządowców. Chodzi o wyrok TK

Maciej Gramatyka, zastępca Prezydenta Tychów, oficjalnie poparł oświadczenie dotyczące orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października. Samorządowcy z całej Polski wyrazili swój sprzeciw wobec decyzji w sprawie aborcji, zaznaczając również brak poparcia dla polityki partii rządzącej, mającej na celu dzielenie społeczeństwa.

Strajk

Przypomnijmy, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które zostało odczytane 22 października ogłosiło, że tzw. „kompromis aborcyjny”, funkcjonujący w Polsce od 27 lat jest niezgodny z polską Konstytucją. Orzeczenie oznacza, że niemożliwe będzie Polsce prawne przerwanie ciąży w przypadku silnego prawdopodobieństwa ciężkiego, nieodwracalnego uszkodzenia płodu.
26 Października pojawiło się oficjalne oświadczenie stowarzyszenia „Tak! Samorządy dla Polski”, które powstało w 40 rocznicę Porozumień Sierpniowych. Samorządowcy piszą w nim m.in. :

Mamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot, zarówno tych lokalnych, które codziennie budujemy z mieszkańcami, jak i naszej wspólnoty narodowej. Mamy dość państwa, które zamiast chronić i pomagać, zmusza do wyjścia na ulice miliony osób w szczycie pandemii! Polki i Polacy ryzykują własnym bezpieczeństwem, aby bronić swoich podstawowych praw.
Praw, które są nam systematycznie odbierane. W ich miejsce wprowadzany jest fundamentalizm i “jedyna słuszna ideologia państwa PiS "[…].

Apel został podpisany w samym październiku przez ponad 100 włodarzy, marszałków, starostów, radnych z wielu miast całej Polski. Ich liczba wciąż rośnie. Sygnatariuszem został również zastępca prezydenta Miasta Tychy, Maciej Gramatyka.

Apel został opublikowany przez stowarzyszenie „Tak! Samorządy dla Polski”. Jest dostępny na Facebooku Stowarzyszenia.