Zbiórka karmy w Tychach dla kotów wolno żyjących i porzuconych. Sprawdź, jak możesz pomóc

W jednym z tyskich sklepów trwa zbiórka karmy dla kotów wolno żyjących w naszym mieście. Przy okazji zakupów można wesprzeć tyskie koty. Sprawdź, jak jeszcze możesz pomóc.

Stowarzyszenie Pro Animali prowadzi zbiórkę karmy dla tyskich kotów, które na co dzień można spotkać na ogródkach działkowych czy na osiedlach w mieście. Zbiórka prowadzona jest na terenie sklepu Auchan w Tychach. Karma, którą zbiera stowarzyszenie zostanie przekazana wolontariuszom z Tychów, którzy opiekują się kotami wolno żyjącymi i porzuconymi.

„Zbiórka karmy dla kotów wolno żyjących z Miasta Tychy trwa w Auchan. Nasze stowarzyszenie, jak tylko może wspiera także koty z miasta Tychy, a potrzeby są ogromne. Znają ten temat prywatne osoby, które na co dzień pomagają takim kotom, które bytują na ogródkach działkowych i na osiedlach bloków, których w mieście Tychy jest sporo.
Dlatego też poprosiliśmy Auchan w Tychach o zgodę na przeprowadzenie zbiórki karmy. Cała zebrana karma zostanie przekazana koleżankom wolontariuszkom z Tychów, które opiekują się kotami wolno żyjącymi i porzuconymi. Karmią i leczą, łapią do zabiegu sterylizacji/kastracji, organizują dla nich domy tymczasowe... Zapraszamy na zakupy do Auchan w Tychach, prosimy o wsparcie dla tyskich kotów wolno żyjących” – informują organizatorzy zbiórki.

Ponad 500 zwierząt rocznie

W naszym mieście od 2001 roku funkcjonuje też Miejskie Schronisko dla Zwierząt, które zajmuje się opieką nad zwierzętami. Do schroniska rocznie przyjmowanych jest ponad 500 zwierząt, przy budowie schroniska przewidziano pojemność schroniska na 120 psów i 40 kotów. Całodobową opiekę nad zwierzętami sprawuje 8 pracowników.

– To dzięki ich ciężkiej pracy i wielkiemu oddaniu, oraz życzliwości wielu współpracujących ze Schroniskiem osób, nasze zwierzaki maja szansę odnalezienia się w tej trudnej schroniskowej rzeczywistości i odbudowania swojego zaufania do człowieka ­– informuje na swojej stronie internetowej Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach.

Schronisko przyjmuje także pomoc w postaci darowizny rzeczowej i pieniężnej. Do schroniska można przynosić

  • Suchą karmę
  • Puszki i saszetki
  • Koce i ręczniki

Produkty pierwszej potrzeby to:

  • karma specjalistyczna dla psów, tj. Royal Canin Gastro Intenstinal
  • sucha karma dla kociąt Royal Canin Kitten
  • puszki dla psów i kotów,
  • saszetki dla psich i kocich maluchów,

Stowarzyszenie Kocimiętka

Na terenie Śląska i Tychów funkcjonuje Stowarzyszenie Kocimiętka, które również zajmuje się pomocą zwierzętom. Jak możemy przeczytać na stronie stowarzyszenia kocimietka.com „bardzo często odnalezione przez nas stworzenia były wcześniej w jakimś domu, zauważane do czasu... z braku miłości i współczucia zaczęły żyć gdzieś obok człowieka, chore, głodne i wystraszone. Przechodzi obok nich czasami mnóstwo ludzi, nim ktoś da szansę na lepszy los. Ta szansa jednak z nadziei przeistacza się w dom. Dom w którym my dajemy miłość a zwierzę odpłaca nam jeszcze większym uczuciem i lojalnością. Nie da się niczym zastąpić oddania pupila, który smutny wzrok zamienia na spojrzenia pełne zaufania i radości.

Chcielibyśmy, jako stowarzyszenie, ale i członkowie rodzin, pokazać jak dużą wartość wnosi do domu taka istotna. Pies czy kot ma zawsze czas, jest obok i bezwarunkowo nas kocha. Opiekując się nim nauczymy dziecko obowiązkowości, pomocy i empatii, która niesie za sobą same pozytywne cechy. Dodatkowo naukowcy zgodnie stwierdzają, że zwierzęta korzystnie stymulują wpływ na niemalże każdą ze sfer rozwoju człowieka - fizyczną, emocjonalną, społeczną czy nawet intelektualną”.