Zbiórka na remont 4 mieszkań po pożarze w bloku przy ul. Kubicy w Tychach

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na odremontowanie mieszkań, które zostały zniszczone w wyniku pożaru w bloku przy ulicy Kubicy 13 w Tychach. Siła pożaru była tak wielka, że zniszczyła również mieszkania na wyższych piętrach budynku.

Jak poinformował portal 112tychy.pl ruszyła zbiórka pieniężna i rzeczowa dla osób, które zostały poszkodowane w wyniku pożaru w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Kubicy 13 w Tychach. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 maja 2022 r. W skutek pożaru doszczętnie zniszczone zostało mieszkanie na pierwszym piętrze, w którym wybuchł pożar. Dodatkowo uszkodzone zostały mieszkania znajdujące się nad źródłem pożaru.

– Siła pożaru była tak ogromna, że swym zasięgiem spowodowała szkody również w mieszkaniach na wyższych piętrach (popękane szyby w oknach, odymione ściany w mieszkaniach). Sytuacja, w której znajdują się obecnie mieszkańcy jest ciężka, gdyż pożar zabrał dorobek ich życia i również dach nad głową. Mieszkanie, w którym doszło do pożaru zostało doszczętnie zniszczone. Konieczne jest wykonanie prac związanych z usunięciem sadzy ze ścian i podłóg, a następnie oczyścić je po pożarze z wszelkich szkodliwych związków chemicznych – informuje organizator zbiórki.

Przyda się każda para rąk do pracy

Dopiero przeprowadzenie wymienionych prac pozwoli na remont mieszkań, w tym również wykonanie niezbędnych instalacji takich jak prąd, gaz i woda. – W pierwszym etapie potrzebne są wszelkiego rodzaju narzędzia remontowe: szpachelki, pędzle, młotki itp. Dodatkowo każda para rąk przyda się do pomocy! Poszukujemy ludzi dobrej woli, firmy, które są w stanie nieodpłatnie lub w przystępnych cenach pomóc w powrocie tym ludziom do normalnego życia. Potrzebne będą wszelkie materiały remontowo – budowlane m.in. gips, płyty GK, stelaże, profile itp. – dodaje organizator zbiórki.

Organizator zbiórki zaapelował: „Tyszanie wiele razy pokazaliście swoje cudowne serca! Dziś to nasza tyska rodzina potrzebuje pomocy, dlatego pokażmy wszystkim, że mieszkańcy Tychów potrafią się zjednoczyć i pomóc nie tylko uchodźcom ale również swoim sąsiadom”.

Dodatkowo portal 112tychy.pl poinformował o potrzebie zbiórki odzieży dla poszkodowanych. Potrzebne są w miarę możliwości nowe ubrania:

 • dziewczęce w rozmiarach 116/122, buty 26, 164, buty rozmiar 38
 • dla kobiety ubrania w rozmiarze L/XL, buty rozmiar 37
 • ubrania męskie w rozmiarze XL, buty rozmiar 42

Zbiórka została zorganizowana przez:

 • Aleksandra Pabian - Radna Miasta Tychy
 • Patrycja Kosowska-Pawłowicz - Radna Miasta Tychy
 • Marcin Tomaszek
 • 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze
 • Bar Mleczny Andromeda
 • Kasia Kula
 • Biuro Senatorskie Gabrieli Morawskiej - Staneckiej
 • ApeX Predator Gym

Wszystkich informacji udziela: Aleksandra Pabian pod numerem telefonu 570 111 324

czytaj więcej:

Peron PKP Tychy Żwaków

Nowe połączenia kolejowe za prawie 6 mld zł

Wymiana Ciepła

Wieszak Wymiany Ciepła na dworcu PKP

Zameczek Myśliwski w Promnicach

Odnowa na Zameczku Myśliwskim w Promnicach zakończona

Piknik Edukacyjny w Tychach

Piknik Edukacyjny WORD w Tychach. Zobacz relację i zdjęcia!

Tychy z najniższym bezrobociem w woj. śląskim

Dane GUS dotyczące bezrobocia w Tychach

Powstający mural w Bieruniu

W Bieruniu powstanie mural upamiętniający podziemny strajk

0001 UM00022

Sprawdź ilu Tyszan się spisało!