Zmiana na ławce trenerskiej w GKS Tychy. Sprawdź, kto został nowym szkoleniowcem

Tyski Sport S. A. poinformował o zakończeniu współpracy z dotychczasowym trenerem zespołu hokeju na lodzie GKS Tychy - Krzysztofem Majkowskim. Nowy szkoleniowcem został Rosjanin Andrei Sidorenko.

Fot. Łukasz Sobala / WWW.PRESSIMAGES.PL
Png 20211228 193837 0000

Po prawie dwóch latach prowadzenia hokejowego zespołu GKS Tychy Krzysztof Majkowski żegna się ze stanowiskiem trenera. Tyski zespół prowadził od 14 stycznia 2020 roku. Po rezygnacji Andreia Gusowa objął drużynę w trudnym momencie. Przez pandemię COVID-19 rozgrywki zostały wcześniej zakończone, a GKS Tychy otrzymał Mistrzostwo Polski. W następnym sezonie tyszanie zdobyli z brązowym medalem. Obecny 2021 rok kończą na czwartym miejscu.

- Dziękujemy Krzysztofowi za pracę i zaangażowanie dla GKS Tychy. To była dla nas wszystkich trudna decyzja, długo ją analizowaliśmy, ale ostatecznie wspólnie doszliśmy do wniosku, że drużyna potrzebuje nowego impulsu. Niestety zarówno wyniki jak i styl w wielu spotkaniach nie były dla nas zadowalające. Życzę Krzyśkowi jak najlepiej, bo jest to człowiek dla którego hokej jest pasją i bez wątpienia należy mu się szacunek – mówi Krzysztof Woźniak, Prezes Tyski Sport S.A.

Krzysztof Majkowski Mistrzostwo Polski zdobywał najpierw jako zawodnik, a następnie asystent i pierwszy trener GKS Tychy. Od kwietnia 2013 roku pracował z Jiriem Sejbą, a cztery lata później rozpoczął współpracę z Andreiem Gusowem.

Nowy trener GKS Tychy

Nowym szkoleniowcem tyskiego zespołu hokeju na lodzie został Rosjanin Andrei Sidorenko. Jest byłym selekcjonerem reprezentacji Polski i twórcą sukcesów oświęcimskiego hokeja, z Unią Oświęcim zdobył trzy razy Mistrzostwo Polski w 1998, 1999 i 2000 roku.

- To szkoleniowiec, który twardą ręką prowadzi swoje zespoły i słynie z ciężkiej, systematycznej i rzetelnej pracy. Jego zawodnicze jak i trenerskie CV potwierdzają, że był to doskonały kandydat na trenera GKS Tychy. Sidorenko udowodnił to przede wszystkim w poprzednich miejscach pracy sięgając po krajowe mistrzostwa czy zdobywając międzynarodowe doświadczenie w KHL czy reprezentacji Polski i Białorusi. Zdajemy sobie sprawę, że nowy trener będzie potrzebował trochę czasu na wprowadzenie swojej filozofii, ale jesteśmy przekonani, że już w najbliższych spotkaniach odmieni oblicze zespołu – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Nowy trener GKS Tychy, był obrońcą reprezentacji ZSRR w hokeju na lodzie z którą w 1979 roku zdobył mistrzostwo świata juniorów do lat 20. Sidorenko przez całą swoją karierę występował w ligach radzieckich. Grał w m.in. w Traktorze Czelabińsk, Dynamie Moskwa, Dynamie Mińsk, Iżstali Iżewsk czy Metalurgu Magnitogorsk. W wieku 31 lat zakończył karierę z powodu kontuzji kręgosłupa.

Będąc trenerem sięgał po Mistrzostwa Polski i Białorusi. W latach 2004-2005 był selekcjonerem reprezentacji Polski. Później pracował w klubach z Rosji: Amurze Chabarowsk, Traktorze Czelabińsk, Spartaku Moskwa i Dizelu Penza. W listopadzie 2018 roku został ogłoszony trenerem Dynama Mińsk oraz reprezentacji Białorusi. Rok później z narodową kadrą awansował na Mistrzostwa Świata Elity. Jego ostatnim klubem był Nioman Grodno.

Jak informuje rzecznik GKS Tychy Krzysztof Trzosek Sidorenko podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu. Pierwszy trening w roli szkoleniowca GKS Tychy poprowadzi już na początku stycznia.

Do momentu przyjazdu nowego trenera obowiązki szkoleniowca przejmie Adam Bagiński. 30 grudnia 2021 o godzinie 11:00 poprowadzi zespół w sparingowym spotkaniu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.