Znalazła ponad 3 tys. złotych. Dzięki uczciwości pieniądze wróciły do właściciela

Do bieruńskiej komendy policji zgłosiła się kobieta, która jak się okazało znalazła zwitek banknotów. Dzięki jej postawie pieniądze odnalazły właściciela.

Śląska Policja
Pieniądze

Mieszkanka Chełmu Śląskiego znalazła w Bieruniu, w jednej z kolektur gier liczbowych zwitek banknotów, w którym było ponad 3 tys. złotych. Kobieta postanowiła przekazać pieniądze policjantom z bieruńskiej komendy. Przeczuwając, że właściciel pieniędzy będzie ich szukał chełmianka zostawiła w kolekturze swój numer telefonu.

Roztargniony właściciel, kiedy tylko zorientował się, że stracił swoje oszczędności wrócił do miejsca, gdzie mógł je zgubić. Na szczęście w kolekturze, do której trafił właściciel pieniędzy, okazało się, że kasjerka ma dla niego dobrą wiadomość wraz z numerem telefonu do znalazcy. W momencie, kiedy mężczyzna dowiedział się, gdzie znajduje się zguba, nie zwlekając udał się do Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

- Dziękujemy mieszkance Chełmu Śląskiego za uczciwość i obywatelską, godną naśladowania postawę – dziękują mundurowi.

Policjanci wspominają także, że takie sytuacje zdarzają się rzadko. - Niestety nie wszyscy są uczciwi i kierując się powiedzeniem „znalezione nie kradzione” traktują znalezioną rzecz jak swoją własność. Pamiętajmy, że na zawiadomienie o znalezieniu rzeczy mamy dwa tygodnie, w przeciwnym razie, w zależności od wartości przedmiotu, popełniamy przestępstwo lub wykroczenie. Z konsekwencjami swojego postępowania z pewnością muszą liczyć się „szczęściarze”, którzy są w posiadaniu czyjejś zguby – mówią policjanci.

czytaj więcej:

Kot Bieruń 4

Miauczenie przerażonego kotka skruszyło serce stróżów prawa

Policjaaa

Chciał przekupić policjantów narkotykami i pieniędzmi

38 660095

Pirat drogowy z Bojszów zatrzymany!

Latająca karetka śmigłowiec LPR

Bojszowy. Samochód przygniótł człowieka

Narkotyki znalezione w domu mieszkańca Bierunia

Diler narkotykowy zatrzymany w Bieruniu

Praca Tychy

PUP Tychy przygotował projekt dla osób do 30 roku życia

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego