Zostań prezydentem Tychów na jeden dzień. Konkurs dla tyskich uczniów

Miasto Tychy ogłosiło konkurs, w którym mogą wziąć udział uczniowie klas 4-8 tyskich szkół podstawowych. Główną nagrodom jest dzień spędzony w urzędzie miasta na stanowisku prezydenta Tychów.

UM Tychy
Tychy

Z okazji Dnia Dziecka prezydent Tychów oraz Młodzieżowa Rada Miasta zorganizowali konkurs „Moje Tychy”. Główną nagrodą będzie spędzenie 1 czerwca na stanowisku prezydenta Tychów. – Bycie prezydentem miasta to ogromne wyzwanie - wymaga dobrej organizacji i zaangażowania, codziennych spotkań i konieczności podejmowania decyzji w wielu różnych tematach. To także niezwykle ciekawa i fascynująca praca – zachęcam wszystkie dzieci, które chciałyby zobaczyć jak wygląda dzień z życia prezydenta oraz spróbować swoich sił w samorządzie do udziału w konkursie – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Zasady konkursu

Aby wziąć udział w konkursie uczennice i uczniowie klas 4-8 tyskich szkół podstawowych muszą przygotować krótki film o tematyce „Moje Tychy”. – Film może być wykonany dowolną techniką i nie może przekraczać 5 minut – informują urzędnicy. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: rzecznik@umtychy.pl

Konkurs kończy się 26 maja 2022 r., zwycięscy wybierze jury konkursowe złożone z: prezydenta miasta, przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miasta, przedstawiciela Rady Miasta Tychy, przedstawiciela Urzędu Miasta Tychy oraz przedstawiciela lokalnych mediów wybranych przez organizatora.

Jury wybierze najlepszy film, który zdobędzie nagrodę główną oraz wskaże filmy, które zostaną wyróżnione w ramach konkursu.

Nagrody

  • I miejsce - dzień spędzony w Urzędzie Miasta Tychy „na stanowisku Prezydenta Miasta” oraz nagrody rzeczowe
  • Wyróżnienia - nagrody rzeczowe.
– Jak to jest zarządzać prawie 120-tysięcznym miastem? Już 1 czerwca przekona się o tym zwycięzca konkursu "Moje Tychy", który tego dnia zasiądzie w fotelu Prezydenta Miasta Tychy. Będzie to również okazja przekonać się, jak młodzi ludzie postrzegają swoje miasto Tychy – informują tyscy urzędnicy.