Zostań wolontariuszem. Spotkania otwarte w Tyskim Centrum Wolontariatu

Chcesz zostać wolontariuszem, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Teraz masz okazję! Dzisiaj i 29 września Tyskie Centrum Wolontariatu organizuje otwarte spotkania dla wszystkich zainteresowanych pracą społeczną na terenie naszego miasta.

Tyskie Centrum Wolontariatu zaprasza na spotkania

Spotkania są skierowane do wszystkich zainteresowanych wolontariatem od 13 roku życia. Będzie się można na nim dowiedzieć kim jest wolontariusz, jak działa Tyskie Centrum Wolontariatu, jak się zapisać oraz jak i gdzie można działać jako wolontariusz.

Chcemy, aby idea pomagania docierała do jak największej liczby mieszkańców Tychów. Wolontariat jest dla każdego – bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie. Dołącz do grona tyskich wolontariuszy! – zachęcają wolontariusze.

Otwarte spotkanie Tyskiego Centrum Wolontariatu. Gdzie? Kiedy?

Spotkania odbędą się dzisiaj 8 września oraz 29 września w godz. 17-18. Gdzie? Oczywiście w Tyskim Centrum Wolontariatu przy ul. Edukacji 11, w sali 75 (na drugim piętrze).

Przypomnijmy, że ten, kto zdecyduje się już na wolontariat, będzie podpisywał tzw. umowę wolontariacką, zwaną również porozumieniem.

Dlaczego to ważne? Jak wyjaśnia Tyskie Centrum Wolontariatu, umowa zabezpiecza wolontariusza i organizację, m.in. reguluje prawa i obowiązki. Warto przed rozpoczęciem wolontariatu przeanalizować dokument i wyjaśnić wszystkie nieścisłości.