"ZREMB" zniknie znad brzegu jeziora Paprocany. Rozpoczęła się rozbiórka budynku

Dawniej była tu restauracja, w której odbywały się tu piękne wesela i imprezy okolicznościowe. Dziś budynek na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany niszczeje w oczach. W związku ze stale pogarszającym się stanem technicznym, podjęto ostateczną decyzję o rozbiórce "Zrembu".

Zremb

To nieopłacalne...

Kilkukrotnie przeprowadzone ekspertyzy jasno wskazały, że stan budynku jest naprawdę zły. Koszty remontu już dawno przekroczyły wartość obiektu, dlatego jedyną słuszną decyzją okazała się rozbiórka...

Trwają prace wyburzeniowe

Od 7 kwietnia na terenie wokół obiektu rozstawione zostało ogrodzenie. Obecnie trwa demontaż ocieplenia ścian zewnętrznych, oraz całego wyposażenia dookoła budynku. Całość rozbiórki ma potrwać około miesiąca.

- Teren przy budynku został wygrodzony w taki sposób, by można było swobodnie przejść ścieżką w kierunku Zameczku w Promnicach, ale przez 2-3 dni będzie z tym problem. Podczas pracy ciężkiego sprzętu przy wyburzaniu konstrukcji budynku będzie potrzeba czasowego wyłączenia całego terenu. O dokładnym terminie tego zamknięcia będziemy informować – mówi Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

W przyszłości teren po dawnym budynku, w którym wielu mieszkańców przeżyło zapewne niezapomniane momenty... zastąpi trawa.

zremb
zdj.: Google Street Viev, UM Tychy