Zwężenie ulicy Sikorskiego w Tychach. Ma poprawić bezpieczeństwo pieszych

Na ulicy Sikorskiego w Tychach przy dwóch skrzyżowaniach zakończono zwężanie jezdni. Dzięki temu ma poprawić się bezpieczeństwo pieszych. Zobacz na zdjęciach, gdzie zaszły zmiany.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach niedawno informował o zakończonych pracach na ulicy Sikorskiego. Roboty drogowe polegały na odcinkowej wymianie asfaltowej nawierzchni. Oprócz nowej nakładki tyska jezdnia otrzymała nowe oznakowanie poziome, wkrótce mają pojawić się też znaki pionowe – informujące o przeprowadzonych zmianach.

Zwężenie jezdni w Paprocanach

W trakcie prac na Sikorskiego pomiędzy al. Bielską i ul. Żółkiewskiego obok dwóch skrzyżowań zmieniono organizację ruchu. Chodzi o skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ulicami Zgrzebnioka i Targiela, gdzie jezdnia została zawężona do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Dla jadących w stronę ulicy Beskidzkiej wydzielono pasy do skrętu w lewo, teraz tylko prawy pas służy do jazdy prosto i w prawo. Dla jadących w kierunku ronda Zesłańców Sybiru tylko prawy pas służy do wykonywania czynności drogowych. – Jest to kontynuacja rozwiązania już przyjętego na ul. Sikorskiego przy ul. Nad Jeziorem – informują pracownicy MZUiM.