Żyrafa, motocykle i krew. Motoserce 2024 w Tychach

W sobotę (29 czerwca) w tyskim Parku Miejskim odbędzie się kolejna edycja imprezy Motoserce, na której pasjonaci jednośladów i ich sprzymierzeńcy będą szerzyć ideę krwiodawstwa i zbierać życiodajną krew dla potrzebujących. Impreza potrwa do godziny 18.

Motoserce 3


Od kilkunastu lat kluby motocyklowe z całego kraju skrzykują się w sezonie, by ruszyć w Polskę z cyklem charytatywnych imprez w jednośladowym klimacie. Organizatorzy tyskiej edycji przygotowali koncerty muzyczne pod kultową „Żyrafą” oraz konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego (godzina 12), pokazy sztuk walki (godz. 16), strefę gastronomiczną, stoiska z gadżetami motocyklowymi i atrakcje dla najmłodszych.

Każdy chętny będzie mógł dosiąść profesjonalnego quada, którym na co dzień porusza się zawodowy ratownik medyczny. Dorośli uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować swoich sił na symulatorze dachowania samochodem lub na symulatorze stawiania motocykla na koło. Przez cały dzień będzie można zapoznać się z najnowszymi modelami motocykli marki Indian podczas jazd testowych.

Gwoździem programu będzie motocyklowa parada ulicami miasta startująca o 13.

Od 10 do 14 na miejscu obecny będzie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - zachętą do oddania krwi będzie pakiet upominkowy i możliwość wzięcia udziału w loterii. Chętni do pomocy będą mieli też możliwość zarejestrowania się w bazie dawców osocza i szpiku DKMS.

***

MOTOSERCE to wydarzenie objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Macieja Gramatyki.

"Opadające liście" (2023)

Może Cię zainteresować:

Tyskie kino plenerowe: „Opadające liście” w ogrodzie MCK

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/06/2024

Albumy winylowe i gramofon

Może Cię zainteresować:

Giełda płytowa w tyskim Gemini w ostatnich dniach czerwca

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/06/2024

Tańce latynoskie

Może Cię zainteresować:

Latino fiesta nad wodą. 29 czerwca pierwsza z cyklu czterech potańcówek w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/06/2024