1 kwietnia rozpocznie się kolejny sezon roweru miejskiego

Od początku kwietnia w Tychach rusza kolejny sezon roweru miejskiego. Użytkownicy systemu wypożyczalni będą mieli do dyspozycji 60 rowerów z kompletnym wyposażeniem, siedem stacji rowerowych oraz 84 stojaki.

UM Tychy
Rowery miejskie w Tychach

Jak podaje tyski ratusz warunki użytkowania rowerów, lokalizacje stacji czy aplikacja do zarządzania wypożyczeniami pozostają takie same, jak w ubiegłych latach. Operatorem systemu będzie firma Nextbike Polska.

Aby rozpocząć korzystanie z wypożyczalni należy zarejestrować się w systemie na stronie internetowej tyskirower.pl oraz doładować swoje konto kwotą minimum 10 zł. Następnie można skorzystać ze znajdujących się na stacjach terminali lub poprzez darmową aplikację na urządzenia mobilne (do pobrania na stronie Tyskiego Roweru).

Pierwsze 15 minut korzystania z roweru jest bezpłatne. Powyżej tego czasu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem (od 16. do 60 minuty – 1 zł, od 61. minuty do 120 minuty – 2 zł/h, od 121. minuty do 180. minuty – 3 zł/h oraz powyżej 4 godzin – 4 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę). Rower można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin, a z systemu można korzystać na terenie całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W ubiegłym roku miejskie rowery były wypożyczane w Tychach blisko dziesięć tysięcy razy. Do najpopularniejszych stacji należały Paprocany, Piłsudskiego (przy halach targowych) i plac Baczyńskiego.

Michał Kasperczyk Tychy

Może Cię zainteresować:

Oficer Rowerowy Miasta Tychy: Przewidziane są stacje rowerowe na każdym osiedlu

Autor: Tomasz Stankiewicz

23/06/2022

Markus spiske 3 IE Od Mr Sf U8 unsplash

Może Cię zainteresować:

Rowerem „pod prąd” i inne udogodnienia dla rowerzystów w Tychach

Autor: Tomasz Stankiewicz

24/10/2021