14-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Orzeszu. Kierowca tłumaczył, że jej nie zauważył

W środę 22 lutego 2023 r. w powiecie mikołowskim na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych została potrącona 14-latka. Kierujący samochodem przyznał, że nie zauważył pieszej. Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło 22 lutego około godziny 17.40 na ulicy Mikołowskiej w Orzeszu. Według ustaleń mundurowych, kierujący osobowym mercedesem nie zauważył pieszej i potrącił 14-latkę, która przechodziła przez pasy. Zarówno kierowca, jak i piesza byli trzeźwi. 36-latek tłumaczył, że oślepiło go światło jadących z przeciwka samochodów i nie zauważył nastolatki.

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, którego załoga przetransportowała poszkodowaną do szpitala.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego mieszkańcowi powiatu mikołowskiego grozi kara do 3 lat więzienia.

Mikołowska drogówka przypomina, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się albo wchodzącego na jezdnię. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność i rozwagę. Nawet w miejscach bardzo małego ruchu należy spodziewać się pieszych. Lekceważenie tego obowiązku może powodować niebezpieczne sytuacje!

  Drogówka tychy 22 02 2023

  Może Cię zainteresować:

  Szokujące wyniki ostatniej kampanii drogówki. Kierowcy zdają się ścigać... kto więcej wypije

  Autor: Redakcja

  23/02/2023

  Bieruń agresor 16 02 2023

  Może Cię zainteresować:

  Dusił i kopał szwagierkę - kobietę 60+. Bieruńska policja ujęła agresora na gorącym uczynku

  Autor: Redakcja

  20/02/2023

  Wodny park tychy

  Może Cię zainteresować:

  Ewakuacja Wodnego Parku w Tychach. Klienci na mrozie i w kolejce, aby zwrócić opaski

  Autor: Patryk Osadnik

  20/02/2023