160 tysięcy wyłudzonego VAT namierzone w Wyrach

Wydział gospodarczy komendy w Mikołowie zakończyli śledztwo w sprawie biznesmena z Wyr, który wyłudził ponad 160 tysięcy zwrotu VAT. Dowody pozwoliły na sporządzenie przeciw 49-latkowi aktu oskarżenia o czyny, za które grozi do 8 lat więzienia.

Fot. Pixabay
Policja

Intensywne kontrole skarbowe i zaostrzenie przepisów zdają się osuszać coraz bardziej VAT-owskie „źródełko”. Mikołowska policja zakończyła śledztwo w sprawie mężczyzny z Wyr prowadzącego działalność w branży transportowej, który od kwietnia do lipca 2017 wyłudził od skarbu państwa ponad 160 tysięcy złotych należności z tytułu zwrotu podatku VAT.

Oskarżony był już wcześniej karany za przestępstwa skarbowe i manipulowanie dokumentami. Śledczy dzięki analizie akt firmy i świadkom zebrali dowody na „klasyczny” przekręt - wprowadzanie do ewidencji księgowej faktur VAT na transakcje, które nie miały miejsca, ale zgłoszenie których było podstawą do rekompensaty od skarbówki zwrotu „nadpłaty” VAT.

We wtorek (23 maja) w prokuraturze rejonowej w Mikołowie podejrzany usłyszał 23 zarzuty związane z oszustwem i fałszowaniem dokumentów. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów; bez względu na to wymiar sprawiedliwości zamroził jego majątek wartości 180 tysięcy złotych. Oprócz zadośćuczynienia i kary finansowej grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

gotówka policja oszustwo

Może Cię zainteresować:

Wielomilionowe przekręty prezesa firmy budowlanej ukrócone. Grozi mu do 8 lat więzienia

Autor: Redakcja

05/04/2023

Komenda Miejska Policji Tychy

Może Cię zainteresować:

Szajka złodziejaszków wpadła w ręce tyskiej policji. Specjalność: szczoteczki elektryczne

Autor: Redakcja

17/05/2023

Wyoadek elektrociepłownia tychy 24.05.2023

Może Cię zainteresować:

Zmarł wciągnięty do maszyny pracownik tyskiej elektrociepłowni

Autor: Redakcja

24/05/2023