Wielomilionowe przekręty prezesa firmy budowlanej ukrócone. Grozi mu do 8 lat więzienia

Funkcjonariusze wydziału gospodarczego komendy powiatowej w Mikołowie rozpracowali i oddali pod sąd prezesa firmy budowlanej, który nie mogąc się podnieść z długów zawarł niemożliwe do wykonania umowy na ponad 3,5 miliona złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Policja Śląska
gotówka policja oszustwo

Śledczy z mikołowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przez ponad rok prowadzili sprawę prezesa pewnej firmy budowlanej działającej w regionie. Policjanci zdołali rozpracować operacyjnie metody działania upadającej firmy, której kontrahenci byli świadomie narażani na znaczne straty.

Dochodzeniowcy skrupulatnie szukali tropów w dokumentach spółki datowanych od grudnia 2021 roku, przesłuchano także świadków. Sprawa trafiła następnie do prokuratury, a z jej akt wynika, że firma działająca od 2000 roku w branży usług budowlanych, po okresie świetnego prosperowania, około 2011 roku popadła w tarapaty i zgodnie z prawem powinna ogłosić wtedy upadłość - tak się jednak nie stało.

Prezes firmy próbował zrobić to dwa lata później, ale zobowiązania finansowe firmy zdążyły urosnąć do takiej skali, że sąd odrzucił ten wniosek. Nieuczciwy biznesmen wpadł więc na plan B. Mimo przygniatającego zadłużenia prezes nadal zawierał nowe umowy z klientami nieświadomymi zawierania transakcji ze spółką będącą "żywym trupem".

Pod koniec marca 69-letni prezes usłyszał zarzut niezgłoszenia upadłości firmy i aż 97 zarzutów oszustwa

Wartość wyłudzonych środków to ponad 3 600 000 złotych. Na poczet przyszłej kary oraz spłacenia powstałych w firmie długów zabezpieczono 90 tysięcy złotych z prywatnego majątku dłużnika. Sprawa trafiła pod sąd; mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie tychy napad kantor

Może Cię zainteresować:

Sprawcy napadu rabunkowego na właściciela kantoru w Tychach zatrzymani. To pięciu Gruzinów

Autor: Redakcja

04/04/2023

stary telefon komórkowy

Może Cię zainteresować:

Oszust-recydywista znów stanie przed sądem. Żmudne dochodzenie w sprawie telefonów za grosze

Autor: Redakcja

28/02/2023

cyberprzestępczość phishing

Może Cię zainteresować:

Bezczelność e-oszustów nie zna granic. E-maile informujące o "zarzutach" z podpisem komendanta głównego

Autor: Redakcja

01/03/2023