Sprawcy napadu rabunkowego na właściciela kantoru w Tychach zatrzymani. To pięciu Gruzinów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali pięciu obywateli Gruzji podejrzanych o rozbój na właścicielu kantoru w Tychach.

Śląska Policja
Zatrzymanie tychy napad kantor

Do rozboju doszło 23 marca 2023 r. na terenie Tychów. Pisaliśmy o tym: Napad na właściciela kantoru w Tychach. Trwa policyjna obława na sprawców Jak wynika z policyjnych ustaleń, obywatele Gruzji już wcześniej pojawiali się w pobliżu kantoru i obserwowali placówkę, by poznać rozkład dnia właściciela i zebrać potrzebne im informacje.

Przestępcy wcześniej przez kilka dni obserwowali kantor

By nie zwrócić na siebie uwagi, za każdym razem zmieniali samochód, którym przyjeżdżali. W dniu, w którym upewnili się, że ich łupem padnie znaczna suma pieniędzy, ruszyli do ataku.

Przy ulicy Jaskrów celowo wjechali fordem w samochód pokrzywdzonego, wymuszając jego zatrzymanie. Zaraz po stłuczce, z forda wybiegło czterech zamaskowanych i agresywnych mężczyzn, którzy używając siły, ukradli przewożone przez właściciela kantoru pieniądze.

Mundurowi od razu rozpoczęli poszukiwania przestępców. Jeszcze tego samego dnia odnaleźli samochód, porzucony przez sprawców na jednym z parkingów w Tychach. Ustalili również, że przestępcy stamtąd odjechali innym autem, które szybko udało się namierzyć. Był to jednak dopiero początek żmudnej pracy operacyjnej i skrupulatnego przeglądania licznych nagrań z monitoringów.

Gruzinom grozi do 12 lat więzienia

Po kilku dniach intensywnych czynności kryminalni wpadli na trop sprawców. W ustaleniu tożsamości dwóch z nich pomógł również przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Gruzji płk. George Gamsakhurdia - attaché ds. policyjnych. Dzięki tej współpracy, 29 marca, w jednym z mieszkań we Wrocławiu, śląscy policjanci zatrzymali pięciu obywateli Gruzji w wieku od 27 do 55 lat, którzy, jak się okazało, również za wschodnią granicą dopuszczali się brutalnych przestępstw na tle rabunkowym.

Czterech z zatrzymanych usłyszało zarzut rozboju oraz umyślnego uszkodzenia cudzej rzeczy i na wniosek tyskiego prokuratora, decyzją sądu, najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Przestępstwo, którego dopuścili się Gruzini, zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach trwa, kryminalni cały czas gromadzą i analizują zebrany materiał dowodowy.

Policja mikolow

Może Cię zainteresować:

Trzy sądowe zakazy plus trzy promile. Kolejny weekendowy kamikaze i apele drogówki o pomoc

Autor: Redakcja

04/04/2023

Komisariat laziska

Może Cię zainteresować:

Dwóch złodziejaszków kradło w dyskoncie na oczach sierżanta policji. Podobne przypadki można wyliczać

Autor: Redakcja

03/04/2023

Bierun agresor policja

Może Cię zainteresować:

Bieruń: groził rodzicom śmiercią, potem bił policjantów. Dopiero co wrocił z odsiadki za podobne "akcje"

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/03/2023