Dwóch złodziejaszków kradło w dyskoncie na oczach sierżanta policji. Podobne przypadki można wyliczać

Dwóch drobnych sklepowych złodziejaszków może mówić o niefarcie po tym, jak zauważył ich w akcji policjant robiący z rodziną zakupy w Kobiórze. Nie pierwszy raz wsławił się podobną interwencją - co więcej, podobne przypadki to policyjna codzienność.
KPP w Mikołowie
Komisariat laziska

Rzeczony mundurowy to sierżant Mateusz Czech z Kobióra. Rozpoczął służbę jako patrolowiec łaziskiego komisariatu w lipcu 2019 roku, a w kwietniu 2021 dał się poznać tym, że w drodze na "nockę" zatrzymał nietrzeźwego kierowcę z Ukrainy, który zatrzymał się by wstąpić do sklepu.

Teraz kolejny raz pokazał, że - jak to się mówi - policjantem jest się przez całą dobę

Do sytuacji doszło w niedzielę (2 kwietnia) po godzinie 19. Podoficer robiący z rodziną zakupy w dyskoncie w Kobiórze zatrzymał dwóch mężczyzn w wieku 33 i 37 lat, którzy próbowali ukraść żywność i alkohol. Sklepowymi rabusiami zajęła się po chwili miejscowa policja.

Co ciekawe, do takich "przypadkowych" interwencji dochodzi dość często. Mundurowi z dochodzeniówki regularnie zapamiętują zdjęcia poszukiwanych sprawców, a dzielnicowi i patrolowcy - szczególnie ci doświadczeni - zazwyczaj świetnie znają okolice oraz jej charakterystycznych i problematycznych mieszkańców. Poniżej podajemy kilka podobnych przykładów z okolicy.

Policja mikolow 9 03 2023 1

Może Cię zainteresować:

Bezdomny ukrywał się przed sądem po kradzieży sprzętu z piekarni. Wpadł przypadkiem po półtorej roku

Autor: Redakcja

10/03/2023

perfumeria mikołów 1

Może Cię zainteresować:

Młodociany recydywista-złodziej ujęty na ulicy w Mikołowie. Ostatnio "robił" w perfumerii w Auchan

Autor: Redakcja

13/02/2023

Kajdanki

Może Cię zainteresować:

Uciekał ze sklepu z koszykiem i wbiegł prosto na policjanta. Zatrzymanie po służbie pod Pszczyną

Autor: Redakcja

12/01/2023