Bieruń: groził rodzicom śmiercią, potem bił policjantów. Dopiero co wrocił z odsiadki za podobne "akcje"

W minionym tygodniu w naszej okolicy miał miejsce kolejny przypadek napaści człowieka oszalałego z agresji na policjantów. Karany za podobne czyny mężczyzna z Bierunia wygrażał rodzicom śmiercią, a resztki kontroli nad sobą stracił, gdy pojawił się patrol próbujący okiełznać sytuację.

KPP w Bieruniu
Bierun agresor policja

Sytuacja miała miejsce w miniony czwartek (23 marca) około godziny 21. Z bieruńskiej komendy wyjechał wtedy radiowóz w związku z zawiadomieniem o awanturze domowej.

Funkcjonariusze tamtejszej patrolówki zastali na miejscu dobrze im znanego im lokalnego 34-latka; mężczyzna miał grozić własnym rodzicom śmiercią. Furiat ten ledwie parę dni wcześniej wrócił z odsiadki w zakładzie karnym - nie zdołał jednak ewidentnie zażyć tam resocjalizacji.

Karę 1,5 roku więzienia odbywał za kierowanie gróźb karalnych i zniszczenia mienia

Nieposkromiony awanturnik nie miał najmniejszej ochoty stosować się do poleceń policji. Oprócz obrzucania ich wulgaryzmami próbował szarpać i uderzać mundurowych. Rozjuszony agresor zdołał nawet celnie uderzyć jednego z nich w twarz, drugiego zaś po klatce piersiowej.

Po tym, jak z trudem ujęty trafił do policyjnej izby zatrzymań, w sobotę 25 marca został doprowadzony do prokuratury rejonowej w Tychach, gdzie usłyszał kolejne w swojej "karierze" zarzuty kierowania gróźb karalnych, tym razem w kontekście recydywy oraz doprawione naruszeniem nietykalności cielesnej i znieważeniem funkcjonariuszy publicznych.

Dodatkowo prokurator objął go dozorem oraz zakazał kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonych - czyli zarówno policjantów, jak i własnych rodziców. Maksymalny wymiar kary w przypadku postawionych zarzutów wynosi 3 lata więzienia.

Petardy bieruń 23 02 1

Może Cię zainteresować:

Maniak terroryzował Lędziny petardami. W domu miał pistolet i naboje

Autor: Redakcja

24/02/2023

Policja 13 03 2023

Może Cię zainteresować:

Nie ma zmiłuj. Mandat na 3000 złotych za piracką "recydywę" w Bieruniu

Autor: Redakcja

13/03/2023