Maniak terroryzował Lędziny petardami. W domu miał pistolet i naboje

Bieruńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który petardami obrzucał przechodniów i samochody w Lędzinach. Policjanci, interweniujący w mieszkaniu siejącego bezcelowy terror 53-latka, znaleźli tam też pistolet i naboje.

W poniedziałek 21 lutego 2023 r., około godz. 20 w Lędzinach ktoś rzucił odpaloną petardę na samochód, który stał zaparkowany i pusty. Powiadomiony o tej sytuacji bieruński dyżurny wysłał tam patrol prewencji. Świadkowie zdarzenia wskazali policjantom kierunek, z którego leciały petardy - również w stronę przechodniów.

W mieszkaniu pod wskazanym adresem funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu znaleźli 53-letniego mężczyznę, który początkowo wszystkiemu zaprzeczał, jednak po chwili stał się agresywny i zwyzywał ich. Na komodzie funkcjonariusze zauważyli pistolet gazowy Ekol P29 - kopię znanego modelu beretty - i amunicję, na którą nie było zezwolenia.

Piroman trafił do aresztu; przy zbadaniu trzeźwości stwierdzono, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za nielegalną broń i terroryzowanie okolicy grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja kontrola drogowa

Może Cię zainteresować:

Pijany jak bela jechał ulicami Tychów. W samochodzie miał broń i amunicję, a w domu - jeszcze więcej amunicji

Autor: Redakcja

15/02/2023

Bieruń agresor 16 02 2023

Może Cię zainteresować:

Dusił i kopał szwagierkę - kobietę 60+. Bieruńska policja ujęła agresora na gorącym uczynku

Autor: Redakcja

20/02/2023