Pijany jak bela jechał ulicami Tychów. W samochodzie miał broń i amunicję, a w domu - jeszcze więcej amunicji

Tyscy policjanci pewnie przecierali oczy ze zdziwienia. Zatrzymali kierowcę audi, który nie dość, że był pijany jak bela, to jeszcze w samochodzie przewoził broń i amunicję.

Śląska Policja
Policja kontrola drogowa

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej audi, kierowane przez 29-letniego mieszkańca Tychów. Rutynowo kazali mu dmuchać w alkomat. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna jest pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ale to nie wszystko. Policjanci przeszukali mężczyznę i znaleźli przy nim broń gazową oraz 8 sztuk amunicji. 29-latek nie miał pozwolenia na tę broń. Ale to nie wszystko. Kolejne czynności, podjęte przez policjantów z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy, doprowadziły do znalezienia jeszcze 42 sztuk różnego rodzaju amunicji w jego mieszkaniu.

Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Oprócz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, odpowie także za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór.

perfumeria mikołów 1

Może Cię zainteresować:

Młodociany recydywista-złodziej ujęty na ulicy w Mikołowie. Ostatnio "robił" w perfumerii w Auchan

Autor: Redakcja

13/02/2023

Tychy garaże 1

Może Cię zainteresować:

Ceny garażów w Tychach zakrawają już o patologię. Nieruchomościowa "bańka" rośnie nie tylko w mieszkaniach

Autor: Redakcja

10/02/2023