17-latek potrącony, gdy chciał wejść na pasy. Kobieta kierująca audi nie zdążyła wyhamować

W piątek 4 listopada 2022 r. rano doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu z DK81. 17-letni chłopak został potrącony, gdy chciał wejść na oznakowane przejście dla pieszych.

Policjanci mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 4 listopada 2022 r. rano w Mikołowie na krajowej "wiślance".

17-latek potrącony na mikołowskiej "wiślance"

Wstępne ustalenia wskazują, że kobieta kierująca audi, jadąc w kierunku Katowic "wiślanką", czyli DK81, bezpośrednio przed oznakowanym przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Lipcową zmieniła pas ruchu z prawego na lewy. Nie zdołała jednak wyhamować i uderzyła w tył osobówki, stojącej w ciągu samochodów, które zatrzymały się przed pasami.

Następnie 38-latka wjechała w przydrożną latarnię i łamiąc ją, potrąciła 17-latka, który właśnie zamierzał przejść przez jezdnię. Młody mieszkaniec Mikołowa trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierująca audi mieszkanka Żor była trzeźwa.

Mikołowscy policjanci apelują do kierujących o koncentrację podczas codziennych podróży oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i natężenia ruchu. - Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii! - przestrzegają.

Policja

Może Cię zainteresować:

Matka niepełnosprawnej dilowała w Mikołowie. 31-letniej kobiecie grozi wysoki wyrok, klientem znany agresor

Autor: Redakcja

03/11/2022

Takie motocykle dostała mikołowska drogówka

Może Cię zainteresować:

Wyczynowe motocykle BMW dla mikołowskiej drogówki. Nowe ścigacze zaczęły patrolować powiat

Autor: Redakcja

02/11/2022