24-latka rozbiła samochód na DK 81. Miała pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów

24-latka z Mikołowa miała na swoim koncie pięć zakazów prowadzenia pojazdów. Mimo to wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu i rozbiła samochód na barierkach energochłonnych. Na klapie bagażnika naklejka: "lubię za***rdalać".

Około godz. 3.00 w nocy z poniedziałku na wtorek (8-9 maja) na DK81 w Mikołowie samochód osobowy marki Volkswagen Passat uderzył w barierki energochłonne. Jak się okazało, za kierownicą siedziała 24-letnia mikołowianka, która uciekła z miejsca kolizji, ale szybko została namierzona i zatrzymana przez mundurowych.

- W chwili zatrzymania mikołowianka była pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 0,3 promila - informuje mł. asp. Ewa Sikora z Komendy Miejskiej Policji w Mikołowie.

Śledczy ustalili, że utraciła panowanie nad pojazdem. Być może miało to związek nie tylko z alkoholem, ale również z nadmierną prędkością. Naklejka na klapie bagażnika samochodu informowała innych uczestników ruchu, że jego właścicielka/użytkowniczka "lubi za***rdalać".

Jakby tego było mało, 24-latka miała na swoim koncie pięć zakazów prowadzenia pojazdów. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja bieruń 8 5 2023 1

Może Cię zainteresować:

Ukradł Ukrainkom, z którymi mieszkał, 44 tysiące złotych "po kawałku"

Autor: Redakcja

08/05/2023