Ukradł Ukrainkom, z którymi mieszkał, 44 tysiące złotych "po kawałku"

38-latek z Lędzin od zeszłego roku systematycznie włamywał się na konta i podbierał karty płatnicze swoim współlokatorkom - imigrantkom z Ukrainy. Straciły one w ten sposób łącznie 44 tysiące złotych.

KPP w Bieruniu
Policja bieruń 8 5 2023 1

Niedawno pisaliśmy o sprawie napadu rozbójniczego w Mikołowie, dokonanym przez bandę młodzieńców udających, że chcą załatwić napadniętemu Białorusinowi pracę. O kolejnym przykrym przykładzie "polskiej gościnności" wobec przyjezdnych ze Wschodu informuje komenda powiatowa policji w Bieruniu.

Tamtejsi kryminalni ujęli w ostatnim czasie 38-latka, który "oskubywał" dwie zamieszkujące z nim młode obywatelki Ukrainy; proceder odbywał się w ciągu około roku. Poza wypłatami z bankomatów, zatrzymany łamał elektroniczne zabezpieczenia kont, z których dokonywał płatności.

Mężczyzna usłyszał 136 zarzutów

Zgromadzone dowody stały się podstawą do wymierzenia lędzinianinowi aż 136 osobnych zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów; o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie mikolow policja 1

Może Cię zainteresować:

Zamiast dać Białorusinowi pracę, napadli na niego. Rozbójnicy zatrzymani

Autor: Redakcja

24/04/2023

Policja bieruń 04 05 2023

Może Cię zainteresować:

Okrutny właściciel szczeniaków z ciężkimi zarzutami za utopienie ich w wiadrze

Autor: Redakcja

04/05/2023

policja mikołów 15.04.2023

Może Cię zainteresować:

Niezdarny złodziej aut w Mikołowie złapany w ciągu kilku godzin

Autor: Redakcja

16/04/2023