Okrutny właściciel szczeniaków z ciężkimi zarzutami za utopienie ich w wiadrze

Policja zatrzymała 58-latka z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, któremu prokuratura postawiła następnie zarzuty za zabicie ze szczególnym okrucieństwem pięciorga szczeniąt. Za taki czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

KPP w Bieruniu
Policja bieruń 04 05 2023

Niedawno pisaliśmy o zgłoszonej i zamkniętej przez tyską policję "hodowli" psów w mieszkaniu, w którym jedenaście czworonogów tłoczyło się w skandalicznych warunkach. Z komendy powiatowej w pobliskim Bieruniu dociera po majówce jeszcze bardziej oburzający przykład poniewierania zwierząt domowych.

Przycisnął szczeniaki w wiadrze drugim wiadrem

W poprzedni czwartek (27 kwietnia) bieruńsko-lędzińska komenda dostała zawiadomienie o uśmierceniu pięciorga szczeniąt przez mieszkańca powiatu. Wedle relacji, 58-letni mężczyzna wrzucił szczeniaki do wiadra pełnego wody, po czym docisnął je drugim.

Okrutny gospodarz zakopał je później na swojej posesji, gdzie zostały odnalezione przez śledczych. Dowody wystarczyły rejonowej prokuraturze na postawienie mężczyźnie zarzutu zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności.

pies schronisko tychy

Może Cię zainteresować:

Psy uratowane od okrucieństwa. We wstrętnym mieszkaniu kłębiło się ich jedenaście

Autor: Redakcja

17/04/2023

Policjagrafika

Może Cię zainteresować:

Furiat rzucił się na klientów stacji paliw i policję. Usłyszał sześć zarzutów

Autor: Redakcja

02/05/2023

Pożar młyn tychy 1

Może Cię zainteresować:

Dzieci wznieciły ogień w zabytkowym młynie w Tychach. Skończyło się na lekkich obrażeniach

Autor: Redakcja

29/04/2023