Dzieci wznieciły ogień w zabytkowym młynie w Tychach. Skończyło się na lekkich obrażeniach

W czwartek (27 kwietnia) wieczorem zgłoszono tyskim stażakom, że nad młynem z przełomu XIX i XX wieku przy ulicy Starokościelnej unosi się dym. Powodem były zabawy dwojga dzieci, które rozpaliły u szczytu budynku ognisko, a potem próbowały je same gasić, robiąc sobie przy tym krzywdę.

Do zaprószenia ognia doszło około godziny dwudziestej - o zdarzeniu poinformował portal 112 Tychy. Ruch na ulicy Starokościelnej - łączniku między Starymi Tychami a obecnym osiedlem E, niegdyś drodze do Paprocan - został z powodu zajścia całkowicie

zablokowany.

Sprawcami okazała się dwójka dzieci w wieku 8 i 11 lat, która buszowała wieczorem po budynku starego młyna i powodowana dziecięcą fascynacją ogniem podpaliła stertę śmieci na ostatnim piętrze ceglanego gmachu pamiętającego czasy Cesarstwa Niemieckiego.

Urwisy znalazły gaśnicę, ale nie dały rady

Dzieciaki najwidoczniej nie spodziewały się siły płomieni, jakie roznieciły. Na domiar złego, przy próbach samodzielnego gaszenia za pomocą znalezionej w pobliżu gaśnicy jeden z „harcerzy" przetrącił sobie rękę.

Wezwany przez świadków zastęp strażacki udzielił poszkodowanemu dziecku pierwszej pomocy i odesłał je ambulansem na opatrunek; po drugiego poszukiwacza przygód zjawili się rodzice. Sam pożar nie był już w momencie rozpoznania dużym problemem - część sterty tylko się tliła i wymagała jedynie dogaszenia. Tak czy owak - w domu będzie co wspominać...

Policja mikołów 29 04 2023 6

Może Cię zainteresować:

Śmierć na drodze w Mikołowie. Kierowca uderzył z olbrzymią siłą w drzewo

Autor: Redakcja

29/04/2023

KM PSP straż pożarna tychy komenda

Może Cię zainteresować:

Pożar w przemysłowym piecu w fabryce autoczęści. 141 osób ewakuowanych

Autor: Redakcja

28/04/2023

policja tychy 23.04.2023

Może Cię zainteresować:

Mecz z GieKSą znów pod napięciem i z incydentami. Spotkanie trzeba było przerwać

Autor: Redakcja

24/04/2023