Pożar w przemysłowym piecu w fabryce autoczęści. 141 osób ewakuowanych

W środę (26 kwietnia) późnym wieczorem doszło do groźnego pożaru na terenie fabryki produkującej m.in. bezpieczniki elektryczne. Awaria pieca do wytwarzania tych elementów doprowadziła do ewakuacji całego zakładu.

UM Tychy
KM PSP straż pożarna tychy komenda

26 kwietnia po godzinie 22 dyspozytornia tyskiej straży pożarnej dostała informację o pożarze w fabryce komponentów samochodowych przy Turyńskiej 80 w Tychach.

Jak podaje 112 Tychy, na miejsce wysłany został pluton gaśniczy z tyskiej jednostki. Załodze zakładu udało się wyprowadzić z zagrożonego miejsca 141 pracowników jeszcze zanim pojawili się strażacy. Powodem włączenia się automatycznego systemu alarmowego był pożar wewnątrz pieca do wypiekania bezpieczników. Pożar również udało się zdławić przed przybyciem straży pożarnej.

Czym jest piec do wygrzewania?

Przemysłowe piece tego rodzaju to niewielkie urządzenia służące między innymi do utwardzania i osuszania elementów wykonanych z tworzyw syntetycznych. W zależności od typu osiągają zazwyczaj temperatury do 1200 stopni Celsjusza; używane w przemyśle modele wyposażone są w zaawansowane systemy bezpieczeństwa - sytuacja z tyskich zakładów ilustruje, jak działają w razie zagrożenia.

112 27.04.2023

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na Mikołowskiej. Rowerzystka zginęła na pasach na skrzyżowaniu

Autor: Redakcja

27/04/2023

pies schronisko tychy

Może Cię zainteresować:

Psy uratowane od okrucieństwa. We wstrętnym mieszkaniu kłębiło się ich jedenaście

Autor: Redakcja

17/04/2023

gotówka policja oszustwo

Może Cię zainteresować:

Wielomilionowe przekręty prezesa firmy budowlanej ukrócone. Grozi mu do 8 lat więzienia

Autor: Redakcja

05/04/2023