29-letnia kobieta próbowała zlecić zabójstwo swojego męża. Oferowała za to 30 tysięcy złotych

Bieruńscy policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę, podejrzaną o podżeganie do zabójstwa swojego męża. Podejrzana miała oferować za ten czyn 30 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała już zarzut, została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Śląska Policja
Podżeganie do zabójstwa

29-letnia kobieta podżegała do zabójstwa swojego męża

Do Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu zgłosił się świadek, posiadał informacje w sprawie płatnego zabójstwa mężczyzny o nieznanej tożsamości. Funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo w sprawie.

- Jak się okazało, 29-letnia kobieta chodząc po sklepie szukała osoby, która zabiłaby jej męża. Za ten czyn oferowała 30 tysięcy złotych. Kilkakrotnie nakłaniała młodego mężczyznę do popełnienia tego czynu, przekazała nawet część obiecanej kwoty - informuje śląska policja.

Bieruńscy śledczy ustalają charakter udziału mężczyzny w sprawie. Kobieta, która podżegała do zabójstwa została zatrzymana i trafiła do bieruńskiej komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 29-latka usłyszała już zarzut podżegania do zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt. Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawiania wolności.

Zabójstwo w Bieruniu

Może Cię zainteresować:

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w Bieruniu. 31-latowi grozi dożywocie

Autor: Tomasz Stankiewicz

15/02/2022