292 zarzuty, milionowe oszustwa. Mikołowska policja zamyka sprawę "lewej" firmy

2017. Suma wyłudzonych towarów i usług opiewa na ponad milion złotych. Przestępcza działalność firmy miała nieskomplikowany charakter - pobierała towary i usługi od innych biznesów bez płacenia za nie. Akt oskarżenia obejmuje blisko trzysta zarzutów karnych i wpłynął w ostatnich dnaich do sądu w Mikołowie. Odpowiadać będzie przed nim 49-latek z Małopolski, jej były prezes.

Sąd Rejonowy w Mikołowie


Policyjna "dochodzeniówka" z Mikołowa zamknęła śledztwo dotyczące setek oszustw prezesa pewnej firmy budowlanej z Częstochowy dokonanych w zaledwie trzy miesiące roku

Mężczyzna miał wiedzę o fatalnej kondycji finansowej firmy, mimo to nadal zaciągał zobowiązania, a wniosek o upadłość przedsiębiorstwa złożył zdecydowanie za późno, czym narażał inne podmioty na pewne straty - tłumaczą policjanci z komendy powiatowej w Mikołowie.

Oskarżony nie przyznał się do winy.

Śledztwo w sprawie spółki zarejestrowanej w Częstochowie trwało niespełna rok. Policjanci z mikołowskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że od sierpnia do października 2017 roku firma budowlana oszukała ponad sto innych przedsiębiorców pochodzących z całej Polski, w tym okolic Mikołowa.

W sprawie postawiono 292 zarzuty.

Na liście wyłudzonego mienia znalazły się m.in. materiały budowlane, transport, posiłki dla pracowników a nawet badania z zakresu medycyny pracy. Praca dochodzeniowa polegała na przeanalizowaniu setek faktur z pomocą biegłego z zakresu rachunkowości.

W ramach działań zabezpieczono majątek prezesa wart około 250 tysięcy złotych; za proceder notorycznego oszustwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Kradziez roweru w tychach 23 listopada 2023

Może Cię zainteresować:

Kradzież roweru wartego 1950 zł w Tychach. Policja szuka świadków zdarzenia

Autor: Redakcja

08/01/2024

Dachowanie w Bieruniu 5.01,2924

Może Cię zainteresować:

Mroźno i groźno. Szaleństwa weekendu na drogach w okolicach Tychów

Autor: Redakcja

08/01/2024

Tychy 34 tysiace sztuk nielegalnych papierosow 1

Może Cię zainteresować:

34 tysiące sztuk nielegalnych papierosów w mieszkaniu 70-letniego mieszkańca Tychów

Autor: Redakcja

05/01/2024