Akatex - poznaj lidera na rynku odzieży dla służb medycznych

Codzienne obowiązki pracowników służb medycznych to nie tylko duża odpowiedzialność i nieustanna walka z czasem, ale także zmaganie się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Odzież dla służb medycznych powinna być więc niezawodna w każdej sytuacji: nie tylko spełniać określone normy prawne, ale przede wszystkim cechować się funkcjonalnością i wyjątkową trwałością. W Spółce Akatex doskonale zdajemy sobie sprawę z tych kwestii i od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży jakościowej odzieży ochronnej dla służb medycznych na terenie całego kraju. W niniejszym tekście chcielibyśmy przybliżyć aktualnym i nowym, potencjalnym klientom naszą historię i szczegóły naszej misji, by umożliwić nieco bliższe zapoznanie się.

Tytulowa

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

Zajmujemy się produkowaniem i dystrybucją odzieży specjalistycznej i ochronnej dedykowanej różnym odbiorcom, jednakże kluczową produkcję stanowi odzież dla służb medycznych. Pośród zainteresowanych naszymi produktami znajdą się więc głównie ratownicy medyczni, kierowcy karetek, sanitariusze, lekarze i pielęgniarki pracujący na co dzień w terenie. Odporność na zużycie w trudnych warunkach oraz na niesprzyjające czynniki pogodowe ma ogromne znaczenie. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowy aspekt – ze względu na rozmaite detale technologiczne nasza odzież sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezawodna ochrona przed chorobotwórczymi drobnoustrojami, na które w dużym stopniu narażone są służby ratunkowe, co potwierdzają zlecone przez Akatex badania laboratoryjne w Instytutach Włókiennictwa Przemysłu Skórzanego i Technologii Bezpieczeństwa.

Akatex - poznaj lidera na rynku odzieży dla służb medycznych

Wieloletnie doświadczenie w branży

Na rynku specjalistycznej odzieży ochronnej dla służb medycznych Spółka Akatex funkcjonuje od początku lat 90. Doświadczenie zdobyte przez ponad 30 lat w branży produkcji i dystrybucji ubrań dla pracowników służby medycznej oraz długofalowa merytoryczna współpraca z odbiorcami naszych usług pozwoliły na wypracowanie najbardziej optymalnych rozwiązań technologicznych. Wkrótce firma została rozbudowana o wysoce specjalistyczny park maszynowy o najwyższych standardach europejskich, na który składają się m.in.:

  • krojownia
  • szwalnia
  • przestrzeń wykończeniowa
  • przestrzeń magazynowa

Zespół pracowników wyewoluował z kolei w zgraną załogę doświadczonych i przeszkolonych w swojej branży specjalistów, który stanowi trzon obecnego personelu. Z biegiem lat przedsiębiorstwo stopniowo się rozrastało, stawiając na najwyższą jakość oraz stopniową specjalizację i zyskując w efekcie rozgłos w coraz szerszych kręgach. Współcześnie Akatex to krajowy lider w branży produkcji odzieży dla służb medycznych. Od samego początku swojego istnienia firma Akatex z siedzibą w Bielsku-Białej jest przedsiębiorstwem finansowanym w pełni z polskiego kapitału.

Akatex - poznaj lidera na rynku odzieży dla służb medycznych

Jakich materiałów używamy?

Od samego początku stawiamy na jak najlepszą relację z klientami oraz możliwie najwyższą jakość naszych usług, Chcemy ułatwić służbie medycznej wykonywanie codziennych obowiązków, dlatego też staramy się nieustannie doskonalić oferowaną przez nas odzież specjalistyczną. Posługujemy się najwyższej jakości tkaninami oraz dzianinami, a także materiałami termoaktywnymi, które ze względu na swoje walory fizyczne idealnie nadają się do wykonywania tego rodzaju odzieży wierzchniej. Gwarancję trwałości i całkowitej wodoszczelności ubrań zapewniają z kolei szwy zgrzewane (klejone na gorąco przy użyciu specjalistycznej aparatury). Produkowana przez nas odzież spełnia różnorodne normy bezpieczeństwa dotyczące ubrań dla służb medycznych, m.in. PN-EN ISO 20471 dotyczącej odzieży ochronnej w zakresie intensywnej widzialności czy też PN-EN 343 dotyczącej ubioru w zakresie ochrony przed skutkami opadów atmosferycznych, mgły i wilgotności gruntu oraz jej oddychalności, PN-EN 14058 dotyczącej odzieży ochronnej (wyroby odzieżowe chroniące przed chłodem).

Co zawiera nasza oferta?

Sięgając do oferty Spółki Akatex, należy spodziewać się wszystkich elementów odzieży ochronnej, które mogą przydać się w codziennej pracy służb medycznych. Zapraszamy do zapoznania się naszą pełną ofertą produktów dostępną na stronie www.akatex.pl.

Znajdują się tutaj nie tylko funkcjonalne kamizelki taktyczne do pracy w terenie, ale także szereg ubrań do użytku codziennego: począwszy od wygodnych koszulek męskich i damskich, przez trwałe bluzy polarowe o różnej gramaturze, softshelle, aż po niezawodne kurtki oraz spodnie na najzimniejsze miesiące, buty i rozmaite dodatki takie jak chociażby czapki, rękawiczki, paski czy emblematy odblaskowe.

Jeżeli szukasz ubrań, obuwia czy akcesoriów dla służb medycznych koniecznie odwiedź naszą stronę i znajdź produkty, które sprawdzą się w każdych warunkach!