Akustyczny duet na Placu Baczyńskiego. Sprawdź, kto zagra na Baczu!

Miejskie Centrum Kultury zaprasza 7 sierpnia 2021 r. na koncert akustycznego duetu Formation-In: Krzysztof Nowakowski - wibrafon, Bogusław Kaczmar - fortepian.

230488564 4730351703666184 1406531712940456975 n

Formation-In to akustyczny duet, w którym prowadzącym instrumentem jest wibrafon wspomagany brzmieniowo fortepianem. Muzycy podczas występu ukazują spectrum barwowe obu instrumentów, odkrywając nowy, nieznany dotąd wymiar dźwięku - informują organizatorzy.

Muzyczny duet

Inspiracją do założenia tego duetu były obrazy autorstwa Wasilija Kandinskyego. Był on nie tylko znakomitym malarzem ale także muzykiem, który słyszał swoje obrazy i używał muzycznych terminów do ich opisu. Według niego: „paleta jest klawiaturą, oczy są harmonią, a dusza fortepianem z wieloma strunami. Artysta jest ręką, która uderza w klawisze aby spowodować wibracje w duszy, a każdy dźwięk ma swój kolor, jego odcień jest wysokością tonu, a nasycenie dynamiką”. Formation-in wzoruje się na na takich artystach Pat Metheny, Gary Burton, czy Spyro Gyra, Dorantes.

Krzysztof Nowakowski -perkusjonista, wibrafonista, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach .

Jako młody perkusista miał już na swoim koncie występy w kraju i zagranicą m. in. „Warszawskie Spotkania Muzyczne” oraz „Compositionen 93” w Berlinie pod kierownictwem Witolda Szalonka. „Dni Muzyki Ryszarda Bukowskiego”, „71 Śląska Trybuna Kompozytorów” . Finalista Bielskiej Zadymki Jazzowej (2001).

Ma na swoim koncie współpracę z teatrem muzycznym ,,Capitol” we Wrocławiu. Grał w przedstawieniach: „West Side Story” – Leonarda Bernsteina, oraz „Scat” – Leszka Możdżera. Współpracował również z AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy. Ma na swoim koncie koncerty na festiwalach „Warszawska Jesień”, „Festiwal Czterech Kultur” w Łodzi „Festiwal Muzyki Współczesnej” we Wrocławiu, „Festiwal Muzyczny” w Łańcucie.

Bogusław Kaczmar – pianista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Niedzieli, obecnie wykładowca Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. Laureat czołowych nagród w konkursach jazzowych, m.in.:

  • I Miejsca w 4. Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową w Katowicach (2017);
  • III Nagrody w Konkursie na Indywidualność Jazzową podczas Festiwalu Jazz nad Odrą (2009);
  • Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie „Powiew Młodego Jazzu” podczas Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze (2010);
  • Grand Prix w Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2010)

Kiedy i gdzie?

  • Miejsce: plac K. K. Baczyńskiego
  • Data: 07.08.2021
  • Godzina: 18:30
  • Wstęp wolny