Atomowa Kaśka, Kasia i orkiestra. Hołd AUKSO dla Karin Stanek w tyskiej Mediatece

Pan z batutą kontra "Chłopiec z gitarą". W najnowszej odsłonie cyklu AUKSO Modern osławiona orkiestra kameralna

zagra kawałki big-bitowej "malowanej lali" - Karin Stanek.

Karin Stanek

Ostatni koncert w sezonie artystycznym orkiestry AUKSO poświęcony będzie twórczości kultowej wokalistki, której piosenki w latach 60. bujały głowami i biodrami jak Polska długa i szeroka. Z dorobkiem obdarzonej potężnym głosem "Atomowej Kaśki" zmierzy się równie utalentowana wokalnie Kasia Moś

Ikoniczna grzywka i temperament

Karin Stanek to jeden z fenomenów
pionierskiej ery polskiego rock’n’rolla. Urodziła się w
1943 roku w Bytomiu i jako dwudziestoparolatka stała się krajową gwiazdą dzięki takim przebojom jak "Chłopiec z gitarą", "Jedziemy autostopem\", "Malowana piosenka" i inne piosenki ilustrujące duch ery "małej stabilizacji" i szczyptę wolności, jaką poczuli w tamtym okresie młodzi Polacy i Polki. W zapowiedzi imprezy czytamy o jej dalszych losach:

Nawet jeśli z dzisiejszej perspektywy mogą wydawać się nieco naiwne, niezmiennie porywają chwytliwymi melodiami i radosną energią. Szkoda tylko, że po rozstaniu z Czerwono-Czarnymi ani w Polsce, ani w Niemczech, gdzie długo mieszkała Karin Stanek, nie udało jej się zrobić kariery na miarę jej talentu – czasem szczęścia brakuje nawet gwiazdom.

Jak bronią się te numery po przeszło pół wieku w wersji orkiestrowej i w unowocześnionej formule wokalnej w niedzielny wieczór 9 czerwca w auli Mediateki w Tychach. By nie odejść za daleko od klimatu oryginału, do składu kameralistów dołączą skrzypek Mateusz Moś, klawiszowiec Mateusz Kołakowski, perkusista Tomasz Machański i gitarzysta Maciej Magnuski.

Początek o godzinie 19. Bilety w cenie 60/100 złotych dostępne są w sieci Ticketmaster oraz w Mediatece na godzinę przed kocnertem.

"Niedźwiedzie nie istnieją" (2022)

Może Cię zainteresować:

Niedźwiedzie nie istnieją, czyli kolejny weekend z tyskim kinem plenerowym

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/06/2024

Briefing prasowy GKS Tychy 3 czerwca 2024

Może Cię zainteresować:

"Musi być ogień w oczach". Prezes piłkarskiego GKS o sezonie

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/06/2024

Kobieta z lizakiem

Może Cię zainteresować:

Trzy dni z lodami i słodyczami w tyskim Parku Miejskim

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/06/2024