Niedźwiedzie nie istnieją, czyli kolejny weekend z tyskim kinem plenerowym

W drugim tegorocznym seansie tyskiego kina plenerowego w Miejskim Centrum Kultury widzowie obejrzą współczesną produkcję obyczajową „Niedźwiedzie nie istnieją” kręcony potajemnie na granicy turecko-irańskiej.

MCK Tychy
"Niedźwiedzie nie istnieją" (2022)Melodramat Jafara Panahiego z 2022 roku to kolejny film tego twórcy balansujący na granicy fantazji i realizmu - wybieg, jaki stosuje by ominąć surowe zakazy irańskiej cenzury. Odczytanie zawoalowanych subtelności jest zadaniem dla widzów.

W „Niedźwiedzie nie istnieją” Panahi gra samego siebie, dociera do wioski niedaleko granicy z Turcją. Tuż obok kręcony jest pod jego kierownictwem film o irańskiej parze, Zarze i Bakhtiarze, którzy mają nadzieję znaleźć azyl we Francji.

Równolegle prowadzony jest drugi wątek burzliwej miłości pary z wioski - partnerom przeszkadzają ukryte, nieuniknione przeszkody, siła przesądów i mechanika władzy. Niedługo po ukończeniu filmu – kręcono go potajemnie na początku tego roku – Panahi został skazany w Iranie na sześć lat więzienia.

Początek seansu w sobotę, 8 czerwca o 21:30 w ogrodzie MCK Tychy. Wstęp wolny.

Bytomski5 lotto

Może Cię zainteresować:

Tychy mają kolejnego Lottomilionera. Ktoś wygrał ponad 2 mln zł w Lotto. Szczęśliwe liczby obstawił w Żabce

Autor: Katarzyna Pachelska

07/06/2024

Kobieta z lizakiem

Może Cię zainteresować:

Trzy dni z lodami i słodyczami w tyskim Parku Miejskim

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/06/2024

Zajęcia ruchowe z FitTyskie

Może Cię zainteresować:

Tychy: nowy sezon wspólnej jogi I fitness w parkach

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/05/2024